ویدیو؛ جوک‌های متبادل ترامپ و کلینتون در جشن خیریه

جوک‌های متبادل ترامپ و کلینتون در جشن خیریه
یک روز پس از برگزاری سومین مناظره بین هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ، کاندیداهای دموکرات و جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری امریکا، طرفین شامگاه پنج شنبه در مراسم شام یک جشن خیریه شرکت کردند و به همراه هوادارانشان به تبادل جوک و شوخی پرداختند.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، این جشن نیز که به علت لحن گزنده کاندیداها نسبت به یکدیگر در آستانه تبدیل شدن به چهارمین مناظره بود به خوبی از شدت رقابت ها و خارج شدن آن از حد معقول پرده برمی دارد.

در این جشن، ترامپ و کلینتون با فاصله یک صندلی از یکدیگر به تبادل ادعاها و انتقادات از یکدیگر پرداختند. بر روی صندلی میانی نیز تیموتی دالین سراسقف نیویورک نشسته بود که با لحنی انتقاد آمیز نسبت به تنش میان دو نامزد، صندلی خود را سردترین مکان جهان معرفی کرد!

هدف این جشن که به نام "آلفرد اسمیت" شناخته شده است و هر چهار سال برگزار می شود، جمع آوری کمک برای کودکان نیازمند کاتولیک در نیویورک است. از جمله عادات این جشن تعریف جوک و لطیفه و گفتگو با ادبیات متمدن و طنزآلود است تا بدین وسیله از تنش های انتخاباتی کاسته شود. اما در جشن پنج شنبه شب، کلینتون و ترامپ تمسخر یکدیگر را به اوج رساندند.

ترامپ در میان خنده های حضار صحبت هایش را آغاز کرد. اما پس از آنکه کلینتون را فاسد خواند شماری از حضار با فریاد اظهاراتش را محکوم کردند. ترامپ با انتقاد از سخنرانی های کلینتون در مقابل دریافت پول به ویژه در بورس وال استریت افزود: «این اولین باری است که کلینتون بدون دریافت پول در یک جمع حضور می یابد».

ترامپ با اشاره به اسناد منتشر شده از سوی سایت ویکلیکس درباره اظهارات کلینتون مبنی بر ضرورت داشتن دو چهره در تعامل با افکار عمومی و سیاست مداران و نیروهای سیاسی، وی را به اتخاذ سیاست دو رویی متهم کرد و گفت: «کلینتون با وجود تنفر از مذهب کاتولیک در این جشن حضور یافته است».

هیلاری کلینتون نیز پس از این که توبت اظهار نظر به وی رسید، گفت: «از این که نوبت حرف زدنم رسیده است خوشحال؛. زیرا بر این باورم ترامپ از واگذاری مسالمت آمیز قدرت خودداری خواهد کرد».

کلینتون با این جمله، اظهارات ترامپ را مبنی بر به رسمیت نشناختن نتایج انتخابات آمریکا در صورت برنده نشدنش، مورد انتقاد قرار داد. پیشتر نیز باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا، این اظهارات را ضربه ای به دموکراسی دانسته بود.

به نظر می رسید کلینتون در این مراسم با دستی پر از طنز و تمسخر نسبت به ترامپ حضور یافته است. از این رو با اشاره به این جشن جمع آوری کمک برای کودکان کاتولیک با لحنی طنز آلود گفت: «کلیسای کاتولیک در سه مناظره انتخاباتی از ترامپ حمایت کرده است. از این رو، باید به دادن مقام مقدس دینی به ترامپ بیندیشد»!

کلینتون در ادامه با اشاره به دو دستگی جمهوری خواهان به تمسخر هم حزبی های ترامپ در این جشن پرداخت و مخالفان جمهوری خواه ترامپ را طرفداران خودش دانست.
نامزد دموکرات ها در ادامه به تمسخر ثروت ترامپ پرداخت و افزود که دوست دارم سخنرانی های یک میلیونر را بشنوم.

"هیلاری کلینتون" و "دونالد ترامپ" دو نامزد اصلی انتخابات ریاست‌جمهوی آمریکا بامداد چهارشنبه 28 مهر ماه 1395(سه‌شنبه شب به وقت محلی) برای سومین و آخرین بار به مناظره رو در رو با هم پرداختند.

۵۸ امین انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا روز سه شنبه 18 آبان ماه 1395 ( 8 نوامبر 2016) برگزار می شود.


216 ـ 211

نظرات

ارسال نظر