اعلام ۵ روز استثنایی و تاریخی در بحرین

علمای بحرین
همزمان با نزدیک شدن به سالروز یورش نیروهای متجاوز «سپر الجزیره» به بحرین و روز محاکمه آیت‌الله عیسی قاسم، علمای بحرین از پنج‌شنبه تا روز محاکمه را «ایام استثنایی و تاریخی» اعلام کردند.

العالم - بحرین

علمای بحرین در بیانیه خود از مردم این کشور خواستند از روز پنج‌شنبه ۹ مارس (۱۹ اسفند) تا روز ۱۴ مارس(۲۴ اسفند) با برگزاری تظاهرات‌های استثنایی، روز و شب‌های تاریخی خلق کنند.

متن بیانیه علمای بحرین به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

(قُلْ إِنَّمَا أَعِظُکُمْ بِوَاحِدَةٍ أَنْ تَقُومُوا لِلَّهِ مَثْنَى وَفُرَادَى).

این فرمایش الهی است که «ان تقوموا لله» در راه خدا بپاخیزید ، این همان کلید پیروزی است که خداوند به آن توسط انبیاء و رسل و اولیاء و مصلحان سفارش نموده است.

اصلاح بلاد و ملت‌ها بدون قیام و شهادت در راه خدا امکان پذیر نیست.

اى فرزندان برومند این مرز و بوم ، این شمائید که در پی تحقق حق و عدالت و عزت و کرامت دین و وطن هستید، امروز روز شماست، فرصتی بزرگ برای تحقق خواسته‌هایتان، پس در راه خدا بپاخیزید، که مورد رحمت الهی خواهید بود.

از ملت مومن که توکلشان به خداست و به صدق وعده الهی ایمان دارند خواستاریم از روز 9 مارس (پنج‌شنبه 19 اسفند) تا 14 مارس (24 اسفند) با حضور در تظاهرات‌های استثنایی و عظیم تحت عناوین «به خانه‌ها باز نخواهیم گشت» و «دفاع تا پای جان» روزها و شب‌های تاریخی از عزت و صلابت بسازند، باشد که همگی صفحه‌ای درخشان ایجاد نماییم در دفاع از دین، وطن، عزت و کرامت و مقاومت در برابر ظلم و دشمنی و تجاوز.

﴿ومن یخرج من بیته مهاجراً الى الله و رسوله ثم یدرکه الموت فقد وقع أجره على الله﴾

 

نظرات

ارسال نظر