ایندیپندنت:

نصف انگلیسی‌ها از جنگ یمن خبر ندارند!

جنگ در یمن
روزنامه ایندیپندنت چاپ انگلیس نوشت، با وجود به کارگیری سلاح‌های انگلیسی در یمن، بیش از نیمی از انگلیسی‌ها از وقوع جنگ در یمن بی‌اطلاع هستند

العالم - یمن

ایندیپندنت در مقاله ای ‌نوشت: در حالیکه دولت انگلیس از ائتلاف نظامی در یمن حمایت می کند و به آنها کمک می رساند بیش از نیمی از مردم انگلیس از جنگ فراموش شده ای که در یمن در جریان است بی خبر هستند.

روزنامه پرتیراژ انگلیس در ادامه آورده است: بر اساس نظرسنجی مؤسسه یوگاو  49 درصد از مردم انگلیس از جنگ در یمن مطلع هستند . این جنگ تاکنون 10 هزار نفر کشته، 3 میلیون نفر  بی خانمان و 14 میلیون نفر که با گرسنگی دست و پنجه نرم می کنند بر جا گذاشته است.

ایندیپندنت افزود: با اینکه جنگ و خونریزی در یمن وارد سومین سال خود شده است،  کمتر از 37 درصد از افراد 18 تا 24 ساله ای که در این نظر شنجی شرکت کرده اند از جنگ در یمن آگاهند. 

به نوشته این روزنامه انگلیسی، در این نظرسنجی لیستی حاوی نام 16 کشور به شرکت کننده گان داده و از آنها خواسته شده است که نام کشورهایی که در حال حاضر درگیر جنگ هستند را  مشخص کنند.  85 درصد از افراد از سوریه نام برده اند.

ایندیپندنت در ادامه نوشت: مؤسسه خیریه هیومن اپیل Human Appeal  که حامی مؤسسه نظر سنجی یوگاو است هشدار داده است که نا آگاهی مردم از جنگ و خونریزی در یمن بسیار بد است و این خود بحران انسانی در یمن را بدتر می کند تا آنجا که مدیر عامل اجرایی مؤسسه خیریه هیومن اپییل گفته است بحران یمن به علت اینکه تعداد زیادی آواره به وجود نیاورده است که موجب هجوم بردن آنها به اروپا بشود بطور کامل به فراموشی سپرده شده یا کاملا مورد غفلت واقع شده است.

نظرات

ارسال نظر