امیدواری ولد الشیخ به راه حل سیاسی در یمن

اسماعیل ولد الشیخ
نماینده ویژه سازمان ملل در یمن اعلام کرد فرصت حل سیاسی بحران این کشور هنوز وجود دارد.

العالم - یمن

اسماعیل ولد الشیخ با انتشار بیانیه ای در صفحه فیسبوک خود اعلام کرد که سفر چهار روزه وی به اروپا به پایان رسیده و در این سفر با مسئولان و کارشناسان مسایل خاورمیانه درباره اوضاع یمن گفتگو کرده است.

ولد الشیخ با سفر به کشورهای فرانسه، انگلیس و آلمان با مقامات این کشورها درباره تحولات یمن گفتگو و آنان را از جزئیات اوضاع اسفناک و فاجعه بار این کشور آگاه کرد.

نماینده ویژه سازمان ملل تاکید کرد دهها هزار نفر در درگیریها و خشونت ها یمن جان باختند و هزاران تن دیگر آواره و بی خانمان شدند.

ولد الشیخ  گفت: آیا طرفهای درگیر در یمن باید متحمل تلفات و خسارات بیشتری شوند تا به مسئولیت اخلاقی خود برای توقف درگیریها عمل کنند و به روند  از سرگیری گفتگوهای صلح پایبند باشند؟

به گزارش خبرگزاری شین هوا از صنعا، ولد الشیخ افزود جای بسی تاسف است که طرفهای درگیر در یمن فرصت حضور بر سر میز مذاکره برای حل سیاسی بحران این کشور را از دست می دهند اما شانس رسیدن به راه حل سیاسی در این کشور هنوز به پایان نرسیده است و امکان حل سیاسی بحران یمن وجود دارد.

نماینده ویژه سازمان ملل در ادامه از جامعه جهانی خواست همه تلاش خود را برای دعوت از طرفهای درگیر در یمن به خویشتنداری و توقف درگیریها، کمک به کاهش مشکلات و درد و رنج های مردم و دستیابی به راه حل سیاسی برای پایان دادن به مناقشه این کشور به کار گیرند.

اسماعیل ولد الشیخ تصریح کرد تاخیر در روند دستیابی به توافقتامه صلح عادلانه، فراگیر و متوازن در یمن به افزایش خشونت، بی ثباتی و تشدید بحران انسانی در این کشور منجر خواهد شد.

وی یادآور شد تداوم شرایط فعلی در یمن می تواند زمینه ای برای گسترش حضور گروههای تروریستی در این کشور و  مناطق دیگر جهان باشد.

نظرات

ارسال نظر