پس از یبرود کدام منطقه آزاد می‌شود؟

پس از یبرود کدام منطقه آزاد می‌شود؟
دوشنبه 26 اسفند 1392 - 18:00

نیروهای نظامی سوریه بعد از بازپس گیری شهر یبرود واقع درمنطقه القلمون در شمال دمشق، خود را برای پاکسازی کامل منطقه القلمون از حضور گروه های مسلح تروریستی آماده می کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه العالم، یک منبع امنیتی سوری روز دوشنبه اعلام کرد که ارتش سوریه بر اساس طرحی هدفمند و برنامه ریزی شده، عملیات خود را در همه مناطقی که گروه های مسلح تروریستی حضور دارند، اجرا خواهند کرد.

منبع یاد شده افزود که این عملیات در جنوب یبرود، و مناطق فلیطا و رأس المعره تا شمال غرب آن متمرکز خواهد بود، این مناطق، آخرین نقاط از منطقه کوهستانی و استراتژیک قلمون هستند که عناصر تروریستی مسلح در آن حضور دارند.

این منبع درادامه اعلام کرد که هدف نهایی از اجرای این عملیات، تامین امنیت منطقه مرزی لبنان و سوریه به شکل کامل و بستن همه گذرگاه ها با لبنان است؛ چرا که عناصر گروه های مسلح از این گذرگاه ها برای تردد میان لبنان و سوریه استفاده می کنند.

نیروهای ارتش سوریه با اجرای عملیات نظامی که به مدت 48 ساعت به طول انجامید، شهر یبرود را به طور کامل از گروه های مسلح پس گرفتند. در این عملیات 13 نفر از سرکردگان تروریست ها از جمله ابوعزام الکویتی از فرماندهان برجسته جبهه النصره به هلاکت رسیدند.

تلویزیون سوریه صحنه هایی از احاطه کامل نیروهای سوری بر شهر یبرود را نشان داد که در آن پرچم سوریه در میدان اصلی شهر یبرود به اهتزاز درآمد.

فهد جاسم وزیر دفاع سوریه هم روز یکشنبه از شهر یبرود بازدید کرد و تلویزیون سوریه تصاویری از حضور وی و جمعی از افسران بلندپایه ارتش سوریه در یبرود را پخش کرد.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها