بشار الجعفری اعلام کرد:

درگیری روسیه با اسراییل در صورت تکرار تجاوز به سوریه

درگیری روسیه با اسراییل در صورت تکرار تجاوز به سوریه
دوشنبه 30 اسفند 1395 - 08:14

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل با بیان این که بعید نیست در صورت تکرار تجاوزگری رژیم صهیونیستی، روسیه با آن درگیر شود؛ پاسخ نظامی کشورش به تجاوز این رژیم را تکان دهنده توصیف کرد که قواعد بازی را تغییر داده است.

العالم ـ سوریه
بشار الجعفری در گفتگو با تلویزیون سوریه در خصوص حمله اخیر جنگنده های اسرائیلی به تدمر اظهار داشت: «دشمن اسرائیلی وارد صحنه شده است؛ زیرا احساس کرده که نبرد ما علیه تروریسم داعش به پیروزی بزرگی علیه تروریسم در تدمر و حلب بدل شده است».

وی با تأکید بر اینکه پاسخ نظامی سوریه، پاسخ مناسبی به تجاوز اسرائیل است، این پاسخ را تکان دهنده توصیف و تصریح کرد که قواعد بازی را تغییر داده است.

این مسئول سوری با شاره به ناراضی بودن مسکو از این اقدام اسرائیل، خاطر نشان کرد که بعید نیست در صورت تکرار حملات اسرائیل به سوریه، درگیری میان مسکو و تل آویو صورت گیرد.

سوریه هیچ اطمینانی به ترکیه ندارد

وی در ادامه با تأکید بر این که سوریه از نظر اخلاقی و سیاسی هیچ اطمینانی به ترکیه ندارد، خاطرنشان کرد، بر این باور است که آنکارا از نظر تاریخی همیشه علت مشکلات منطقه بوده است.

به گزارش فارس، نماینده دائم سوریه در سازمان ملل، گفت که دمشق در مذاکرات آستانه هیچ تعاملی با طرف ترکیه ای نداشته است.

الجعفری مذاکرات آستانه را مثبت ارزیابی کرد و افزود که دولت جدید آمریکا هنوز در خصوص سیاستهای خود در قبال سوریه به ارزیابی نهایی نرسیده است.

نماینده سوریه می گوید کشورهای حامی تروریسم پیش از آغاز مذاکرات ژنو از تروریسم به عنوان اهرم فشار استفاده می کنند و اراده ای برای حل سیاسی بحران سوریه ندارند.

پربیننده ترین خبرها