واکنش اسد به طرح آمریکا برای حمله به رقه

واکنش اسد به طرح آمریکا برای حمله به رقه
سه شنبه 1 فروردين 1396 - 12:00

رئیس جمهور سوریه، حضور نظامیان بیگانه درخاک این کشور بدون موافقت دمشق را اقدامی غیرقانونی توصیف کرد.

العالم - سوریه

بشار اسد درخصوص طرح های مختلف روسیه برای سوریه تصریح کرد: بشار جعفری، نماینده دائم سوریه در سازمان ملل اعلام کرده است که دمشق طرح‌های مختلف روسیه را تایید می‌کند.
وی درباره طرح روسیه درباره قانون اساسی نیز گفت: من از این طرح در حد سرفصل‌های آن مطلع بوده و در حال‌ حاضر درصدد بررسی جزئیات آن با مسکو هستم.
اسد درباره خبرهای مطرح شده در خصوص طرح‌های نیروهای ائتلاف آمریکا جهت آغاز عملیات رقه از ابتدای آوریل، گفت‌: هر گونه اقدام نظامی در سوریه بدون موافقت دولت غیرقانونی است، و حضور هر سرباز خارجی در خاک سوریه تجاوز محسوب می‌شود، چه برای آزادسازی رقه و یا هر مکان دیگری باشد. این اولا. اما دوما ما می‌دانیم که ائتلاف در جنگ با داعش یا تروریست‌ها جدی نیست. از این رو نیت واقعی کامل این طرح را نیز می‌دانیم. طرح آزادسازی رقه از دست چه کسی؟ از دست داعش؟ یا برای اعطای آن به چه کسی؟ از این رو این طرح برای مبارزه با تروریست‌ها، کمک به دولت سوریه، حتی طرح آنها برای حفظ وحدت و حاکمیت سوریه نیست.
بشار اسد خاطرنشان کرد: دمشق در صورت نیاز از حمایت بیشتر روسیه برخوردار خواهد شد و حمایت کنونی نیز برای مبارزه با تروریسم کافی است.
رئیس بشار اسد گفت‌: روسیه در مرحله کنونی در حال پشتیبانی هوایی از ارتش سوریه در جبهه‌ها به ویژه‌ در حلب و تدمر (پالمیرا) است.
گروه "کلاه سفیدها" بخشی از القاعده است
وی در پاسخ به سوالی درباره گروه موسوم به "کلاه سفیدها" گفت‌: این گروه مدعی حمایت از غیرنظامیان در سوریه است، در حالی که خودش بخشی از القاعده بوده و این از طریق شبکه عنکبوتی آن ثابت شده است. خود اعضای این گروه دست به کشتار می‌زنند و بر سر اجساد می‌رقصند، اما آنها در ‌عین ‌حال قهرمانان انسانی معرفی می‌شوند که اخیرا هم جایزه اسکار را به خود اختصاص دادند. این موضوع از آمریکا انتظار می‌رفت.
بشار اسد خاطرنشان کرد: سیاست آمریکا تنها دو گانه نیست،‌ بلکه چندگانه و چند معیاری است. چه بسا که آنها 10 معیار داشته باشد، چرا که در سیاست‌شان به ارزش‌ها و قوانین بین‌المللی پایبند نیستند. آنها بر دیدگاه شخصی و منافع خاص خود متمرکز هستند.
وی در ادامه به تهدیدات رژیم صهیونیستی مبنی بر نابود کردن سامانه دفاع هوایی سوریه در صورت بازدارندگی در مقابل جنگنده‌هایش پاسخ داد و ابراز امیدواری کرد که روسیه مانع از تکرار حملات این رژیم به سوریه شود.
اسد تاکید کرد، حمایت از مرزهایمان وظیفه ماست اگر ما به عنوان مسئولان این کشور این کار را انجام ندهیم ملت سوریه ما را محکوم می‌کند.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها