یکی از انتحاری‌های بصره از ترکیه آمده بود

یکی از انتحاری‌های بصره از ترکیه آمده بود
شنبه 30 ارديبهشت 1396 - 09:31

فرماندهی عملیات بصره اعلام کرد دو خودوری بمب گذاری شده از منطقه الرطبه در استان الانبار عازم بصره شدند که بر اثر انفجار آنها هشت شهروند عراقی کشته و هفت نفر دیگر زخمی شدند. همچنین اطلاعات به دست آمده حاکی از آن است که یکی از تروریست های انتحاری در ترکیه حضور داشته است.

العالم - عراق
جمیل الشمری فرمانده عملیات بصره در یک کنفرانس خبری گفت: نیروهای امنیتی توانستند با استفاده از اطلاعات به دست آمده، یک حمله تروریستی را خنثی کنند. به گفته الشمری، دو تروریست انتحاری با استفاده از دو خودروی بمب گذاری شده از بیابان الرطبه عازم بصره بودند که فرماندهی عملیات بصره با بهره گیری از اطلاعات به دست آمده، هفت مانع در خارج از بصره ایجاد کرد.
این مقام امنیتی عراقی افزود: اولین خودروی بمب گذاری شده در نزدیکی یک مینی بوس بود که نیروهای پست بازرسی الرمیله نتوانستند این خودرو را از مینی بوس مذکور دور کنند. در نتیجه انفجار آن، باعث کشته شدن سه نیروی نظامی و پنج تن از سرنشینان خودرو و همچنین زخمی شدن هفت نفر دیگر شد.
الشمری افزود: دومین خودروی بمب گذاری شده، با عبور از جاده خاکی به یک پست بازرسی پلیس حمله کرد. نیروهای پلیس خودروی مذکور را محاصره کردند. راننده خودروی بمب گذاری شده را منفجر و پس از آن، کمربند انفجاری اش را منفجر کرد که به هیچ کدام از نیروهای امنیتی آسیبی نرسید.
به گفته این مقام عراقی، راننده خودروی انتحاری دوم مدارکی به همراه داشته است که ثابت می کند وی در ترکیه حضور داشته است و دستگاه اطلاعات نظامی عراق در حال تحقیق برای کشف هویت واقعی وی است.
216
 

پربیننده ترین خبرها