مرگ جوان آمریکایی آزادشده از کره‌شمالی

مرگ جوان آمریکایی آزادشده از کره‌شمالی
سه شنبه 30 خرداد 1396 - 08:15

یک جوان آمریکایی که پس از 17 ماه بازداشت در کره شمالی به تازگی آزاد شده بود، جان باخت.

العالم - آمریکا

به نقل از رویترز؛ یک شهروند 22 ساله آمریکایی که به تازگی از بازداشت در کره شمالی آزاد شده بود درگذشت. خانواده اوتو وارم بیر، شهروند آمریکایی که بیش از 17 ماه در کره شمالی در بازداشت به سر می برد در بیانیه ای از جان باختن وی خبر داد.
وارم بیر در ژانویه 2016 هنگامی که در راه بازگشت به خانه بود در فرودگاه پیونگ یانگ بازداشت شد. وی که دانشجوی دانشگاه ویرجینیا بود برای گردشگری به کره شمالی سفر کرده بود.
با این حال کره شمالی این شهروند آمریکایی را به اقدام خصمانه ضد پیونگ یانگ متهم و پس از بیش از 17 ماه بازداشت، هفته گذشته او را آزاد کرد.
این در حالی است که وارم بیر در ماه مارس 2016 مجرم شناخته شده و به تحمل 15 سال زندان و کار سخت در کره شمالی محکوم شده بود.
پزشکان علت مرگ وی را از بین رفتن سلول‌های مغزی بر اثر نرسیدن خون اعلام کردند. وی در زمان بازگشت به آمریکا در کما به سر می‌برد. پیش‌تر مقامات کره‌شمالی اعلام کرده بودند وی پس از مسمومیت غذایی و دریافت قرص خواب به کما رفته است.
دونالد ترامپ -- رئیس‌جمهور آمریکا -- و جان مک‌کین -- سناتور ارشد حزب جمهوری‌خواه -- کره‌شمالی را به قتل این شهروند آمریکایی متهم و با خانواده وی همدردی کردند.

پربیننده ترین خبرها