پيش بيني نبرد سنگين انقلابيون در طرابلس

پيش بيني نبرد سنگين انقلابيون در طرابلس
شنبه 18 تير 1390 - 08:59

يک سياستمدار ليبيايي پيش بيني کرد که با توجه به تمرکز نيروهاي معمر قذافي ديکتاتور ليبي و تجهيزات نظامي سنگين آنها در شهر طرابلس پايتخت اين کشور، نبرد سنگيني بين انقلابيون و اين نيروها در اين شهر بوقوع بپيوندد.

اشرف القره بوللي شنبه در گفت وگو با شبکه خبري العالم اظهار داشت: اگر تلاش هاي انقلابیون و نيروهاي مخالف رژيم قذافي در شرق و غرب و جنوب ليبي در مسير حرکت به سمت طرابلس منسجم شود؛ آزاد سازي اين شهر قطعي خواهد بود و  اين اقدام در چند روز آينده انجام خواهد شد.

وي افزود: انقلابيون و نيروهاي مخالف هم اکنون به نزديک مرکز منطقه زليطن رسيده اند و در جبهه شرقي بين شهرهاي البريقه و اجدابيا هم تحرکاتی در جريان است و نيروهاي مخالف نوعي پيشروي به سمت طرابلس را تجربه مي کنند.

تقبیح حملات ناتو به تاسیسات نفتی لیبی

اين سياستمدار ليبيايي که نماينده جنبش جوانان انقلاب در شهر طرابلس است؛ افزود: اين جنبش حملات هوايي سازمان پيمان آتلانتيک شمالي "ناتو" به تاسيسات نفتي البريقه را تاييد نمي کند.

القره بوللي با انتقاد از حملات نيروهاي ناتو به تاسيسات ليبي گفت: اين حملات درحالي صورت مي گيرد که ناتو از فناوري لازم براي حملات هوايي عليه نيروهاي قذافي بدون آسيب رساندن به تاسيسات اين کشور  برخوردار است.

وي از توجيه ناتو مبني بر بمباران تاسيسات نفتي ليبي براي محروم کردن نيروهاي قذافي از فراورده هاي سوختي ابراز تعجب کرد و افزود: آنها با اين کار مردم و نيروهاي مخالف را نيز از دسترسي به اين فرآورده ها محروم مي کنند و درنتيجه بايد نيروهاي قذافي را به طور مستقيم بمباران مي کردند و محيط زيست را از آلودگي محفوظ مي داشتند و نفت ليبي را براي مردم این کشور حفظ می کردند.

نماينده جنبش جوانان انقلاب در شهر طرابلس تصريح کرد: تاسيسات نفتي ليبي آسيب زيادي ديده است به طوري که راه اندازي، از سرگيري توليد و صدور مجدد نفت زمان زيادي مي برد و اين وضعيت لقمه چربي براي هيات گروه تماس بين المللي خواهد بود که براي ارزيابي زيان هاي وارده و بازسازي ساختار زيربنايي بزودي وارد ليبي خواهد شد و اين به معناي خارج کردن ثروت هاي ليبي به طور مستقيم يا غير مستقيم است.

پرونده ليبي در دستان صهيونيست ها درفرانسه

القره بوللي گفت: شرکت ها و گروه هاي فشار نقشه دخالت غرب در ليبي و اکثر مناطق جهان عرب را ترسيم کرده اند به گونه اي که به طور مثال گروهي از يهودي هاي صهيونيست پرونده ليبي را در فرانسه مديريت مي کنند و در نتيجه غرب مي خواهد اهداف سياسي و اقتصادي خود را از طريق دخالت در ليبي يا ساير کشورهاي عربي که مردم آن براي کسب آزادي قيام کرده اند؛ برآورده کند.

وي گفت: تمرکز ما در اين مرحله بر کنار گذاشتن قذافي از عرصه ليبي است ولي نمي خواهيم آنچه درانقلاب هاي تونس و مصر صورت گرفت؛ تکرار شود يعني فقط بر راس هرم قدرت متمرکز نشويم تا از نقشه هاي غربي ها غافل شويم.

نماينده جنبش جوانان انقلاب در شهر طرابلس خاطرنشان کرد: نبايد همانند انقلاب هاي مصر و تونس گرفتار دور باطل شويم يعني پس از پيروزي انقلاب چهره هاي قديمي با رنگ و لعاب تازه دوباره منصوب نشوند.

القره بوللي افزود: مردم ليبي چنين الگوهايي نمي خواهند بلکه مي خواهند هر يک از مسوولان تحت نظارت و بازخواست پارلمان باشند و پست ها را براي خدمت به مردم و نه امتيازگيري بدست گيرند.

وي گفت: غرب مي خواهد که روند امور در کشورهاي عربي و اسلامي در راستاي منافع ونقشه هاي آنها پيش برود.

کلید واژه ها :

پربیننده ترین خبرها