استقبال آمریکا از تحریم‌های اروپا علیه سوریه

استقبال آمریکا از تحریم‌های اروپا علیه سوریه
سه شنبه 27 تير 1396 - 13:54

دولت آمریکا اتحادیه اروپا را به دلیل تحریم‌های روز دوشنبه‌اش علیه ۱۶ دانشمند و مقام نظامی ارشد سوریه به بهانه دست داشتن آنها در حملات شیمیایی تحسین کرد.

العالم - آمریکا
هیتر نوئرت، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: تلاش تجمیع شده اخیر آمریکا و اتحادیه اروپا بخشی از تداوم تلاش جامعه بین‌المللی برای "مسئول دانستن حکومت بشار اسد از بابت زیرپا گذاشتن هنجارهای پرسابقه جهانی در مخالفت با استفاده از تسلیحات شیمیایی" بوده است.
این در حالی است که ۱۶ مقامی که روز دوشنبه تحریم شده‌اند از سفر به اتحادیه اروپا منع شده‌اند و اموال اروپایی آنها مسدود خواهد شد.
بوریس جانسون، وزیر امور خارجه انگلیس این اقدام روز دوشنبه وزرای اتحادیه اروپا را یک "توافق خیلی خوب" خوانده و گفت: خرسند است که این وزرا توانستند برای تمرکز بر این مساله کنار یکدیگر جمع شوند.
سازمان ملل و سازمان منع استفاده از تسلیحات شیمیایی مشغول به انجام یک تحقیقات مشترک درباره حمله ماه آوریل با گاز سارین در خان شیخون سوریه هستند.
آمریکا مدعی است حکومت بشار اسد مسئول این حمله است و به این بهانه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا دستور به حمله موشکی به پایگاه الشعیرات سوریه را داد.

ایسنا

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها