عربستان از ورود هواپیمای سازمان ملل به صنعا جلوگیری کرد

عربستان از ورود هواپیمای سازمان ملل به صنعا جلوگیری کرد
چهارشنبه 28 تير 1396 - 08:07

جنگنده های عربستان شامگاه سه شنبه مانع از ورود هواپیمای سازمان ملل متحد که حامل امدادگران این سازمان و همچنین شماری از خبرنگاران بود، به فرودگاه صنعا شدند.

العالم ـ یمن

به گزارش خبرگزاری رویترز، سه خبرنگار رسانه های بین المللی قرار بود به صنعا سفر کنند که با ممانعت جنگنده های ائتلاف عربی، نتوانستند به صنعا سفر کنند.
'احمد بن اسود' سخنگوی دفتر امور بشردوستانه سازمان ملل متحد در یمن با تایید این خبر گفت: این اقدام جنگنده های ائتلاف به رهبری عربستان تاسف بار است و ممانعت از ورود خبرنگاران باعث جلوگیری از پوشش اوضاع بحرانی یمن در رسانه های جهان شده است.
حریم هوایی یمن از آغاز حمله عربستان و متحدانش به این کشور بسته شده است.
سازمان ملل متحد و نهادهای وابسته به آن بارها از عربستان خواسته اند تا حریم هوایی یمن را برای ارسال کمک های بشردوستانه به این کشور از طریق فرودگاه صنعا باز کند.
عربستان به همراه چند کشور عربی و پشتیبانی آمریکا ائتلافی علیه یمن تشکیل داد و در 6 فروردین 1394به این کشور حمله کرد تا 'عبدربه منصور هادی' دست نشانده خود را که از ریاست جمهوری استعفا داده و از یمن فرار کرده بود به حاکمیت بازگرداند.
این تجاوز نظامی تاکنون نتیجه ای جز کشتار بیش از 12هزار یمنی و زخمی شدن ده ها هزار تن دیگر و همچنین آواره شدن میلیون ها یمنی و ویرانی زیرساخت های این کشور نداشته است.

ایرنا

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها