ژنرال امریکایی:

ایران منافع آمریکا و متحدانش را در منطقه لگدمال می کند

ایران منافع آمریکا و متحدانش را در منطقه لگدمال می کند
پنج‌شنبه 29 تير 1396 - 05:19

یک ژنرال آمریکایی با اذعان به اینکه ایران به تعهداتش بر اساس برجام پایبند است و همه طرفها نیز به آن اذعان می کنند به ضعف آمریکا و هم پیمانانش در منطقه غرب آسیا اعتراف کرد و گفت: ایران در حال لگد مال کردن منافع آمریکا در منطقه و منافع متحدان این کشور است. 

العالم - آمریکا

به گزارش پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی، جک کین روز دوشنبه گذشته با حضور در این شبکه فاکس بیزنس نظرات خود را درباره اعتراف دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در خصوص پایبندی ایران به توافق هسته ای بیان کرد.

وی همچنین نظراتش را درباره قول آمریکا به وضع تحریم ها علیه ایران به سبب ساخت موشک های بالستیک و حمایت از ناآرامی در منطقه بیان داشت.

ژنرال کین گفت: اینکه دولت ترامپ با این توافق مخالف است، یک راز نیست. رئیس جمهور در مبارزات انتخابانی خود این را می گفت. رئیس جمهور از آن زمان این حرف را زده است که این توافقی سست است و همه افرادی که در تیم امنیت ملی از ترامپ حمایت می کنند، این احساس را دارند. مسئله این است. شش کشور دیگر در این توافق وجود دارند و حقیقت این است که ایران از نظر همه افرادی که این توافق را امضاء کردند و مقامات تحقیقاتی موافق این توافق، از آن تبعیت می کند. همه معتقدند ایران از مفاد  این توافق هستهای حمایت می کند.

به عقیده این نظامی آمریکایی، دولت ترامپ و ایران در مسیر تقابل قرار دارند.

وی خاطر نشان کرد: ایران در حال لگد مال کردن منافع ما در منطقه و منافع متحدانمان است. وقتی رئیس جمهور ترامپ به خاورمیانه (غرب آسیا) رفت و پنجاه و پنج نفر از رهبران در یک سالن کنار وی ایستادند، ترامپ گفت مهم ترین تهدید راهبردی در این منطقه، ایران است و  ما در برابر آن خواهیم ایستاد. ده روز پس از آنکه ترامپ به قدرت رسید، ایران با نقض یک قطعنامه سازمان ملل یک موشک بالستیک آزمایش کرد. ایران آشکارا در حال محک زدن ترامپ بود. در نتیجه ، ترامپ ، ایران را تحریم کرد. ترامپ سختگیری ها علیه ایران را تشدید خواهد کرد.

 

خبرگزاری صدا و سیما

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها