ظریف: اسد دیوانه نیست که از سلاح شیمیایی استفاده کند!

ظریف: اسد دیوانه نیست که از سلاح شیمیایی استفاده کند!
چهارشنبه 28 تير 1396 - 18:19

وزیر امور خارجه تصریح کرد؛ بشار اسد دیوانه نیست که یک روز بعد از اعلام ترامپ مبنی بر این که حذف وی دیگر برای آمریکا اولویت نیست، از تسلیحات شیمیایی استفاده کند!

العالم - سوریه

وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به ادعای استفاده دولت سوریه از تسلیحات شیمیایی گفت که «بشار اسد» دیوانه نیست که یک روز بعد از آنکه «دونالد ترامپ» اعلام کرد که حذف وی دیگر برای آمریکا اولویت نیست، از تسلیحات شیمیایی استفاده کند.

محمد جواد ظریف که در نیویورک به سر می‌برد، در پاسخ به برخی ادعاها مبنی بر استفاده دولت بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه از سلاح‌های شیمیایی در بهار سال گذشته گفت: «به اخبار پیرامون توجه کنید. سلاح‌های شیمیایی درست یک روز بعد از آن مورد استفاده قرار گرفت که رئیس‌جمهور (دونالد) ترامپ اعلام کرد که حذف رئیس‌جمهور (بشار) اسد دیگر برای ما اولویت نیست».

ظریف سپس ادامه داد: «چه دلیلی وجود دارد که در این شرایط بشار اسد از تسلیحات شیمیایی استفاده کند؟ فرض کنید که آن شخص (بشار اسد) یک ذره از عقل سلیم برخوردار باشد. او دیوانه نیست که یک روز بعد از این حرف ترامپ از تسلیحات شیمیایی استفاده کند. به چه دلیل باید یک روز بعد از این اظهارات ترامپ از این تسلیحات استفاده کند؟»

 

فارس

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها