جنجال در عربستان به دنبال انتشار ویدئویی از رفتار غیر انسانی یک شاهزاده

جنجال در عربستان به دنبال انتشار ویدئویی از رفتار غیر انسانی یک شاهزاده
پنج‌شنبه 29 تير 1396 - 09:15

انتشار ویدئویی از رفتار غیر انسانی یک شاهزاده عربستانی با شهروندان عادی، باعث خشم و انتقاد شدیدی در شبکه های اجتماعی به ویژه توییتر شده است و کاربران توییتر با ایجاد هشتگ (#امير_يعتدي_علي_مواطنين)، این موضوع را به ترند اول عربستان تبدیل کرده اند.

العالم - عربستان

در این ویدئو که در شبکه های اجتماعی منتشر شده شاهزاده سعود بن عبدالعزیز بن مساعد آل تعدادی از شهروندان عربستانی از جمله زنان را کتک می زند و آنان را کنیز می نامد.

فشار افکار عمومی و شبکه های اجتماعی باعث شد سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان صبح امروز (پنجشنبه) دستور بازداشت شاهزاده مذکور را به علت انتشار این ویدئوی توهین آمیز در شبکه های اجتماعی صادر کند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک ، پادشاه عربستان دستور بازداشت و حبس فوری شاهزاده سعود بن عبدالعزیز بن مساعد آل سعود و همه کسانی را که با وی در این تصاویر ویدئویی دیده شدند، صادر کرد.

سلمان بن عبدالعزیز همچنین دستور بازجویی از همه کسانی را که در این نوار ویدئویی حضور دارند صادر کرد.

وی دستور داد هیچ یک از بازداشت شدگان تا صدور حکم شرعی در حق آنان آزاد نشوند تا از هر گونه رفتار غیر قانونی از طرف هر فردی در هر جایگاه و موقعیتی جلوگیری شود.

سلمان همچنین برای آرام کردن فضای پرتنش ایجاد شده در این کشور، دستور داد همه اقدامات ناشی از سوء استفاده مسئولین از جایگاه و نفوذشان مورد بررسی قرار گیرد و این قضایا به دستگاه قضایی اعلام و افراد مستقیما به دادگاه معرفی شوند.

در پی این رسوایی و جنجال به راه افتاده در شبکه های اجتماعی، محمد بن سلمان ولیعهد عربستان ادعا کرد: هیچ مسئولی اعم از شاهزاده یا وزیر، در صورتی که دلیل کافی مبنی بر ارتکاب اعمال خلاف قانون درباره وی وجود داشته باشد از مجازات در امان نخواهد بود.

216

 

 

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها