هشتمین نشست کمیسیون مشترک برجام جمعه در وین

هشتمین نشست کمیسیون مشترک برجام جمعه در وین
پنج‌شنبه 29 تير 1396 - 16:14

هشتمین نشست کمیسیون مشترک برجام قرار است فردا (جمعه) 30 تیر ماه در وین برگزار شود.

العالم _ ایران

شهر وین برای هشتمین بار فردا (جمعه) 30 تیر ماه میزبان نشست کمیسیون مشترک برجام با حضور هیأت‌های ایران و 1+5 (آمریکا، فرانسه، روسیه، چین، انگلیس و آلمان) به همراه نماینده اتحادیه اروپا به ریاست هلگا اشمیت معاون فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا خواهد بود.

سید عباس عراقچی و مجید تخت‌روانچی معاونان وزیر خارجه ایران و اعضای ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای که در سفر ظریف به نیویورک وی را همراهی می‌کنند، قرار است فردا در این نشست با اعضای 1+5 آخرین روند اجرای برجام را مورد گفت‌وگو قرار دهند. تبیین بدعهدی‌های آمریکا از جمله دستورکارهای تیم ایرانی در این نشست خواهد بود.

به احتمال قوی همچون دوره‌های قبل رایزنی‌های دوجانبه در حاشیه این نشست نیز برگزار خواهد شد. در این راستا المانیتور به نقل از منابع دیپلماتیک گزارش داد: «انتظار می‌رود که آمریکا و ایران روز جمعه در وین، یک نشست دوجانبه درباره اجرای برجام داشته باشند».

خبرنگار این پایگاه آمریکایی در توئیتر خودش نوشت که «آمریکا دیدار دوجانبه با ایران در حاشیه نشست کمیسیون مشترک برجام در وین را درخواست کرده است».

لازم به ذکر است، «تام شانون» ریاست هیأت آمریکایی را در این نشست بر عهده دارد.

در هفتمین نشست کمیسیون که پنجم اردیبهشت در وین برگزار شد، دیدار دوجانبه‌ای بین ایران و آمریکا در حدود دو ساعت برگزار شد و این نشست اولین دیدار دوجانبه در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ بود.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها