پارلمان عراق: سفیر آمریکا فرا خوانده شود

پارلمان عراق: سفیر آمریکا فرا خوانده شود
چهارشنبه 18 مرداد 1396 - 16:52

کمیسیون امور خارجی پارلمان عراق، احضار سفیر آمریکا در بغداد را خواستار شد.

العالم - عراق

کمیسیون امور خارجی در پارلمان عراق، احضار سفیر آمریکا در بغداد با هدف اعتراض به هدف قراردان گردان های سیدالشهداء (از نیروهای حشد شعبی) توسط نیروهای آمریکایی و ارائۀ یادداشت اعتراض به وی را تصویب کرد.

پیش از این، گردان های سیدالشهداء در بیانیه ای در خصوص جنایت جدید آمریکا تاکید کرد: "پس از آن‌که نیروهای طاغوت آمریکایی اعلام کردند که مرزهای مشترک عراق و سوریه خط قرمز است و نیروهای الحشد الشعبی یا دیگران نباید به آن نزدیک شوند، این نیروهای جنایتکار صبح روز دوشنبه مواضع مبارزان گردان‌های سیدالشهداء را در امتداد این مرزها به‌شدت بمباران کردند".

گردان‌های سیدالشهداء افزود، این بمباران ائتلاف جنایتکار آمریکایی "به شهید و زخمی شدن شمار زیادی از نیروهای مبارز منجر شد؛ زیرا همان‌گونه که در بیانیه صادرشده در روز دوشنبه اعلام کردند آنها در این حمله از بمب‌های هوشمند استفاده کردند، آنها ادعا کردند که با استفاده از توپخانه هوشمند مواضع داعش را در مرز عراق و سوریه بمباران کرده‌اند در حالی که ما می‌دانیم آنها ما فرزندان الحشد الشعبی و فرزندان مرجعیت را هدف قرار می‌دهند".

این گردان‌ها به ارتش آمریکا هشدار داد که "در مقابل این اقدام ساکت نخواهد نشست و آمریکا پیامدهای چنین اقدامی را خواهد دید".

در ادامه این بیانیه آمده است: "ما اعلام می‌کنیم که این اقدام بدون مجازات نخواهد ماند، ما خواستار حفاظت از مرزهای مشترک عراق با سوریه هستیم و بایستی آمریکا از سرمایه‌گذاری روی این مرزها، که در جهت تحقق اهداف خبیثش برای کشتار و شکستن خط مقاومت شریف است، محروم بماند".

گردان‌های سیدالشهداء همچنین از گروه‌های ذی‌ربط و دولت عراق خواست تحقیقات گسترده‌ای را در خصوص این حمله آمریکایی‌ها در دستور کار قرار دهند.

نیروهای الحشدالشعبی مسئولیت تأمین امنیت نوار مرزی عراق با سوریه و جلوگیری از تردد عناصر گروه تروریستی داعش در دو سوی این مرز را به‌عهده دارند.

حیدر العبادی، نخست وزیر عراق در واکنش به بمباران مواضع نیروهای حشد شعبی تاکید کرد: نیروهای عراقی درخاک عراق هیچ خط قرمزی در برابرشان وجود ندارد و نیروهای ائتلاف بین المللی بدون موافقت دولت برای حمله به سایر مناطق عراق اختیاراتی ندارند.

221

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها