چین: اگر آمریکا به کره شمالی حمله کند مقابله می کنیم

چین: اگر آمریکا به کره شمالی حمله کند مقابله می کنیم
جمعه 20 مرداد 1396 - 10:44

یک نشریه وابسته به دولت چین اعلام کرد که پکن باید صراحتا به همه طرف‌ها موضعش را اعلام و آنها را تفهیم کند که زمانی که اقدامات آنها منافع چین را به خطر بیندازد، پکن با مشتی قدرتمند به آن پاسخ خواهد داد.

العالم ـ آسیا

روزنامه دولتی گلوبال تایمز چین خاطرنشان کرد، اگر کره شمالی حمله‌ای انجام دهد که آمریکا را تهدید کند، چین باید در مناقشه به وجود آمده بی طرف باشد اما در صورتی که آمریکا اول به کره شمالی حمله کند تا دولت این کشور را سرنگون کند، چین آنها را متوقف خواهد کرد.

به خبرگزاری رویترز، این گزارش در حالی روز چهارشنبه منتشر شده که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا تهدیداتش علیه کره شمالی را تشدید کرده است. چین در واکنش به این وضعیت خواهان حفظ آرامش به منظور جلوگیری از تشدید بحران فعلی شده است.

روزنامه دولتی گلوبال تایمز چین که از سوی حزب کمونیست حاکم این کشور منتشر می‌شود در مقاله‌ای نوشت که پکن نمی‌تواند نه واشنگتن و نه پیونگ یانگ را برای عقب نشینی از موضع‌شان قانع کند.

این روزنامه تصریح کرد: پکن باید صراحتا به همه طرف‌ها موضعش را اعلام و آنها را تفهیم کند که زمانی که اقدامات آنها منافع چین را به خطر بیندازد، پکن با مشتی قدرتمند به آن پاسخ خواهد داد.

به گزارش ایسنا،در ادامه این مقاله نوشته شده است: چین در صورتی که کره شمالی موشکی به منظور تهدید خاک آمریکا پرتاب کند و آمریکا آن را تلافی سازد، بی‌طرف باقی خواهد ماند اما اگر آمریکا و کره جنوبی اولین حملات را انجام داده و برای سرنگونی کره شمالی تلاش کنند و به دنبال این باشند که الگوی سیاسی شبه جزیره کره را تغییر دهند، در این صورت چین جلوی آنها را خواهد گرفت.

به نوشته این روزنامه چین «قاطعانه در مقابل هر طرفی که بخواهد وضعیت موجود در مناطق مرتبط با منافع چین را تغییر دهد مقاومت خواهد کرد» این روزنامه نوشت: شبه جزیره کره جایی است که منافع راهبردی همه طرف‌ها طلاقی پیدا می‌کنند و هیچ طرفی نباید برای کنترل مطلق بر این منطقه تلاش کند.

دسته بندی ها :

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها