ویدیو جنجالی یک کارگر شهرداری از موش های پاریس

سه شنبه 3 بهمن 1396 - 08:52

یک کارگر جمع‌آوری زباله در پاریس با انتشار یک ویدئوی جنجالی از تعداد زیادی موش های در یک سطل زباله، اعلام کرد که این جوندگان تبدیل به تهدیدی برای کارگران شهرداری این شهر شده‌اند.

العالم ـ اروپا

به گزارش یورو نیوز، این ویدئو که ماه گذشته توسط کارگران شهرداری پاریس از سطل زباله‌ای در خیابان بین موزه اورسی و پل رویال گرفته شده است، تل بزرگی از موش را نشان می‌دهد که سعی دارند تا از سطل زباله بزرگ بیرون بپرند.

داوید، کارگر جمع‌آوری زباله در حال ضبط این ویدئو فریاد می‌زند: «نگاه کنید. یک میلیون موش اینجاست!»

او به گزارشگران گفت که همکارانش دستپاچه شده بودند و در نهایت در سطل زباله را بستند و تمام موش‌ها را در دستگاه پرس زباله کامیون «له» کردند.

این کارگر شهرداری پاریس اضافه کرد: «در سال گذشته ما دسته‌های موش زیادی را در محله‌های اطراف رود سن دیده‌ایم.» وی در مصاحبه با روزنامه «پاریزین» گفت که این وضعیت «هم برای پاریسی‌ها و هم برای گردشگرانی که برای بازدید از این شهر زیبا می‌آیند» غیرقابل قبول است.

این کارگر جمع‌اوری زباله با اشاره به اینکه این موش‌های بزرگ به شدت «جسور» و «تهاجمی» هستند، افزود: «یکی از همکارانم برایم تعریف کرد که در حال کار یک موش بروی گردنش پریده و یکی دیگر از دستش بالا رفته است.»

کارگران شهرداری پاریس می‌گویند با وجود اینکه تاکنون مورد گازگرفتگی گزارش نشده است اما نمی‌خواهند با وجود این تهدید کار کنند و منتظر خطر بمانند.

موضوع آلودگی ناشی از موش‌های بزرگ در شهر پاریس اولین بار در سال ۲۰۱۶ بر سر زبان‌ها افتاد.

در آن زمان شهرداری پاریس برای مبارزه با موش‌ها، در پارک‌ها و باغ‌ها و همچنین ورودی‌های فاضلاب پایتخت تله‌های «سازگار با محیط زیست» قرار داد.

در سپتامبر گذشته شهرداری پاریس بودجه‌ای ۱/۵ میلیون یورویی را برای کنترل آفات و آلودگی‌های ناشی از حیوانات موذی تخصیص داد.

کارشناسان می‌گویند که به ازای هر یک نفر در پاریسِ ۲.۲ میلیون نفری، دو موش در این شهر وجود دارد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها