نتایج ملی پوشان در روز پنجم بازی های آسیایی ۲۰۱۸/ سه طلا، چهار نقره و یک برنز

نتایج ملی پوشان در روز پنجم بازی های آسیایی ۲۰۱۸/ سه طلا، چهار نقره و یک برنز
پنج‌شنبه 1 شهريور 1397 - 10:15

ورزشکاران کشورمان در پنجمین روز از بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ اندونزی به مصاف رقبای خود رفتند.

العالم - ایران / ورزشی

پنجمین روز از بازی‌های آسیایی 2018 اندونزی امروز (پنجشنبه) برگزار شد و ورزشکاران ایران در روز پنجم در رشته‌های مختلف با حریفان خود به رقابت پرداختند که حاصل تلاش آنها کسب 3 طلا، 6 نقره و 2 برنز بود. بدین ترتیب تعداد مدال‌های طلای کاروان ایران به عدد 10 رسید.

در رقابت‌های امروز عرفان آهنگریان و محسن محمدسیفی در ووشو و رضا علیپور در سنگ‌نوردی طلا گرفتند، تیم شمشیربازی سابر، تیم روئینگ چهار نفره بانوان، امیرمحمد بخشی در تکواندو، الهه منصوریان، شهربانو منصوریان و فرود ظفری در ووشو نقره‌ای شدند و تیم روئینگ سنگین‌وزن دو نفره بانوان و ناهید کیانی در تکواندو به مدال برنز بسنده کردند.

نتایج کامل ورزشکاران ایران در روز پنجم به شرح زیر است:

تیراندازی

-تراپ دوبل زنان: شیوا فرح‌پور با کسب 94  امتیاز در بین پانزده نفر در جایگاه سیزدهم ایستاد. دو تیرانداز از چین اول و دوم و ورزشکار قزاقستانی سوم شدند.

روئینگ:

- تیم روئینگ سنگین وزن متشکل از مریم کرمی و پریسا احمدی در فینال A روئینگ دونفره سنگین وزن با ثبت زمان 7:35.45 سوم شد و به مدال برنز رسید.

- محسن شادی و عاقل حبیبیان در فینال B روئینگ دونفره سنگین در رده سوم فینال B قرار گرفت با ثبت زمان8:24.88 در رده سوم قرار گرفت و به عنوان نهمی این ماده دست یافت.

- مجتبی شجاعی در فینال B روئینگ تک نفره سنگین وزن زمان 7:49.36 را ثبت کرد و در جایگاه هشتم ایستاد. 

- مهسا جاور در فینال A روئینگ تک نفره با ثبت زمان 8:52.69 ششم شد و نتوانست به مدالی دست یابد.

- تیم روئینگ 4 نفره بانوان متشکل از مهسا جاور، مریم کرمی، مریم امیدی و نازنین رحمانی در فینال روئینگ سبک وزن جفت پاروی چهار نفره زمان 7:04.38 را به ثبت رساند و مدال نقره را کسب کرد.

-کانو اسلالوم:

شقایق سیدیوسفی نماینده کشورمان که در این ماده به فینال راه پیدا کرده بود در بخش فینال با ثبت زمان 175.35 در جایگاه هشتم‌ قرار گرفت.

امیرمحمد فتاح‌پور با ثبت زمان  89.39 در جایگاه پنجم قرار گرفت.

بدمینتون:

- ثریا آقایی در دور اول جدول انفرادی بانوان مقابل ساینا نهوال، نفر 10 رنکینگ جهانی از هند قرار گرفت و 2 بر صفر شکست خورد و حذف شد.

شمشیربازی

- سابر تیمی مردان: محمد رهبری، علی پاکدامن، فرزاد باهر ارسباران و مجتبی عابدینی شمشیربازان تیم ملی اسلحه سابر در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف اندونزی رفتند و توانستند تیم میزبان را با نتیجه 45 بر 21 از پیش‌رو بردارند. تیم کشورمان در مرحله نیمه نهایی در دیداری حساس با نتیجه 45 بر 43 چین را شکست داد و به فینال رسید. حریف شاگردان فخری در فینال کره جنوبی است. تیم کشورمان در فینال با نتیجه ٤٥ بر ٣٢ مقابل کره‌جنوبی شکست خورد و به مدال نقره رسید.

تیراندازی با کمان

ریکرو انفرادی زنان و مردان از مرحله یک سی و دوم تا فینال

- زهرا نعمتی: دور حذفی مسابقات تیراندازی با کمان در بخش ریکرو انفرادی زنان برگزار شد و زهرا نعمتی نماینده کشورمان در مرحله یک سی و دوم حریف پاکستانی خود را با نتیجه شش بر صفر برد و توانست به مرحله یک شانزدهم راه پیدا کند. او در مرحله یک شانزدهم نهایی رقیب قزاقستانی را با نتیجه 6 بر 5 از پیش‌رو برداشت تا در مرحله یک چهارم نهایی با کماندار اندونزیایی به رقابت بپردازد اما یک اتفاق عجیب باعث حذف او شد.

مسئولان ایران به نعمتی گفتند هنگام صرف ناهار است و مرحله بعدی ساعت 14 به وقت محلی آغاز می‌شود نعمتی هم با همین تصور برای صرف ناهار محل تیراندازی را ترک کرد که یک‌باره میلاد وزیری یکی از اعضای تیم با سراسیمگی به محل آمده و به نعمتی اعلام کرد رقبا در حال رقابت هستند، نعمتی را به محل برگزاری مسابقه آوردند اما کار از کار گذشته بود و نبود نعمتی به منزله انصراف او محسوب شد. بدین ترتیب از صعود به مرحله بعد بازماند و همه را شوکه کرد. نعمتی بعد از این اتفاق گریه کرد و شرایط روحی خوبی نداشت.

- صادق اشرفی با نتیجه  6 بر 4 از حریف قطری شکست خورد و از راهیابی به مرحله یک شانزدهم مسابقات باز ماند‎.

- امین پیرعلی با نتیجه 6 بر صفر به رقیب عربستانی‌اش باخت و حذف شد.

اسکواش:

- علیرضا شاملی اسکواش باز ایران در اولین مسابقه خود موفق شد حریفی از سنگاپور را با نتیجه 3 بر صفر شکست دهد. وی در ادامه 3 بر یک مغلوب حریفی از کویت شد و از صعود به دور بعدی بازماند.

- سجاد زارعیان جهرمی موفق شد در چهار ست و با نتیجه 3 بر یک هی‌یوم لی‌سی از کره جنوبی را شکست دهد. وی در دور بعدی به مصاف حریفی از هنگ‌کنگ رفت که با نتیجه 3 بر صفر شکست خورد و حذف شد.

- فرشته اقتداری در دور اول حریفی از ماکائو را با نتیجه سه بر صفر شکست داد. او در مرحله یک هشتم نهایی سه بر صفر به نماینده ژاپن باخت و حذف شد.

- حدیث فرزاد در نخستین مسابقه‌اش به مصاف «جی‌میکا آری‌بادو» رفت و با نتیجه 3 بر یک مغلوب حریف فیلیپینی‌اش شد.

والیبال ساحلی:

- تیم والیبال ساحلی الف ایران با ترکیب رحمان رئوفی و عبدالحامد میرزاعلی در آخرین دیدار خود در مرحله گروهی موفق به برتری 2 بر صفر مقابل ویتنام با نتایج 21بر 15 و 21 بر 12 شد و به عنوان صدرنشین گروه H در جمع 16 تیم برتر قرار گرفت.

شنا:

- 100 متر آزاد: بنیامین قره‌حسنلو و سینا غلامپور به مصاف رقبای خود رفتند. غلامپور روز گذشته موفق شده بود در جریان ماده 4 در 100 متر آزاد تیمی رکورد 100 متر آزاد را پس از 9 سال جابجا کند. او در ماده تخصصی خود نیز رکورد ملی 100 متر آزاد را شکست و با زمان 51:06 شنا کرد. بنیامین قره حسنلو دیگر شناگر ایران در این ماده نیز با ثبت زمان 51:34 به کار خود پایان داد. غلامپور و قره‌حسنلو به ترتیب در ماده 100 متر آزاد در رتبه های 22 و 26 جای گرفتند.

- 50 متر پروانه: مهدی انصاری در ماده 50 متر پروانه رکورد 24.95 را ثبت کرد و در رده بیستم این ماده قرار گرفت.

تکواندو:

- وزن 60- کیلوگرم:امیرمحمد بخشی در اولین رقابت خود با نتیجه 24 بر 4 مقابل زوکی‌‌اف از ازبکستان پیروز شد. او در مرحله یک چهارم نهایی «یوانگ یو جن» از چین تاپیه را در راند طلایی با نتیجه 15 بر 13 شکست داد و برنزش را قطعی کرد. بخشی در دیدار نیمه‌نهایی به مصاف «احمد ابوغاوش» از اردن که مدال طلای المپیک 2016 ریو را دارد، رفت و با نتیجه 10 بر 8 پیروز شد تا فینالیست شود. بخشی در فینال به مصاف «دائی هون لی» از کره جنوبی رفت و 12 بر 10 شکست خورد و به مدال نقره رسید.

- وزن 49- کیلوگرم:ناهید کیانی در اولین مبارزه خود با نتیجه 43 بر 4 و در پایان راند دوم به دلیل اختلاف بیش از 20 امتیاز برابر حریف نپالی خود به برتری رسید. او در مرحله یک چهارم نهایی «جیسکا» از فیلیپین را با نتیجه 23 بر 15 از پیش‌رو برداشت و مدال برنز خود را قطعی کرد. کیانی در مرحله نیمه نهایی به مصاف «وونگ پاتانا کیت» قهرمان جهان و المپیک و نفر اول رنکینگ دنیا از تایلند رفت و با نتیجه 11 بر 6 شکست خورد و به مدال برنز بسنده کرد.

ووشو:

- الهه منصوریان در مسابقه فینال وزن 52- کیلوگرم ساندا با شکست 2 بر صفر برابر «لی یوئائو» از چین به مدال نقره دست یافت.

- شهربانو منصوریان در دیدار فینال وزن 60- ساندا مقابل «کای ینگ ینگ» از چین قرار گرفت و با شکست 2 بر صفر مدال نقره را کسب کرد.

-عرفان آهنگریان در وزن 60- کیلوگرم ساندا در مسابقه فینال مقابل «وان ژئو تائو» از چین با نتیجه 2 بر یک پیروز شد و مدال طلا را بر گردن آویخت.

- فرود ظفری در دیدار نهایی وزن 65- با نتیجه 2 بر صفر به «لی منگ فان» از چین باخت و همانند خواهران منصوریان نقره‌ای شد.

- محسن محمدسیفی در فینال وزن 70- ساندا «شی ژان وی» از چین را 2 بر صفر شکست داد تا دومین طلای ووشو را برای کاروان ایران به ارمغان بیاورد.

پنچاک سیلات

- در نخستین روز از رقابت‌های پنچاک سیلات محمد رحیمی نماینده وزن منهای 65 برابر وی ویک کومار از نپال 30 بر یک برنده شد تا به دور بعدی راه یابد.
مسابقات پنچاک سیلات در سه راند دو دقیقه‌ای برگزار می‌شود و به دلیل پر برخورد بودن مسابقات و جلوگیری از آسیب دیدگی، ورزشکاران در روز تنها یک مسابقه داده و رقابت‌های فینال در روز پایانی انجام می‌شود.

- در وزن منهای 60 کیلوگرم بانوان نازنین میرمحمد تبار برابر «سی تی آجاک» از مالزی قرار گرفت و با شکست برابر این حریف حذف شد.

- در وزن منهای 60 کیلوگرم مردان حامد هواسی برابر «عبدالایف» از ازبکستان طی سه راند مقتدرانه برنده شد تا در دور بعد با «تای لی» از ویتنام مصاف داشته باشد.

- در وزن منهای 95 کیلوگرم محمد مرتاضی برابر «بارتوف» از ازبکستان برنده شد تا در دور بعد با محاد یاکوب از مالزی مبارزه داشته باشد.

- تهمینه کربلایی صادقی در وزن منهای 65 کیلوگرم برابر «آلینا کمال‌اف» از قرقیزستان قرار گرفت که به دلیل آسیب دیدگی حریفش، پیروز شد و به دور بعد صعود کرد و برنزش قطعی شد. پیش از این بابک هاشم زاده در وزن منهای 90 با شکست از حریف خود از دور رقابت‌ها حذف شد.

سنگ‌نوردی:

- مقدماتی ماده سرعت:

در مسابقات سرعت صخره نوردی رضا علیپور با کسب رتبه دوم و مهدی علیپور با کسب رتبه هفتم به فینال رسیدند و کبری لکزایی‌فر با رتبه ششم و اعظم کریمی با رتبه نهم پا به فینال این رقابت‌ها گذاشتند. علیپور در فینال سرعت موفق شد به مقام قهرمانی برسد و دهمین مدال طلای کاروان ایران را کسب کند. وی برای رسیدن به مدال خوش‌رنگ بازی‌های آسیایی حریفی از چین را در کنار خود داشت که حریف چینی در استارت خطا کرد و رضا علیپور موفق به کسب مدال طلا شد‌.

- بخش سرعت مقدماتی کمباین: خسروهاشم‌زاده و الناز رکابی

دوچرخه‌سواری:

- استقامت جاده مردان: مهدی سهرابی، آرمین گودرزی، میرصمد پورسیدی و سعید صفرزاده: سعید صفرزاده نماینده ایران بهترین زمان ممکن را در بین نفرات کشورمان به دست آورد و با زمان 3:26 ساعت هشتم شد. پورسیدی هم در حالی چهاردهم شد که فاصله او نیز با نفر اول 35 ثانیه بود.

سوارکاری:

رقابت‌های درساژ انفرادی در پارک مرکزی اسب سواری جاکارتا برگزار شد و 15 اسب سوار که نتایج بهتری در دو مرحله قبل کسب کرده بودند، با هم رقابت کردند. در این مسابقه، لیتا سهی سوارکار کشورمان با اسب ایر.اف.کا رکورد 71.775 را ثبت کرد و ششم کرد. در این رقابت، وینگ یینگ سی از هنگ کنگ با 77.045 امتیاز قهرمان شد و ورزشکاران مالزی و کره جنوبی دوم و سوم شدند. در درساژ تیمی هم مدال طلا به تیم ژاپن رسید.

* پاراگلایدر:
تیم دونفره پاراگلایدر در دو رشته فرود و دقت در نخستین حضورش در بازی های آسیایی 2018 اندونزی به مقام دهمی اکتفا کرد. تیم دو نفره ایران با ترکیب حسین عباس قلی زاده و علیرضا عمیدی نمین دهم شدند و نماینده میزبان برسکوی نخست ایستاد. کره جنوبی هم نایب قهرمان شد و تایلند بر سکوی سومی ایستاد. در انفرادی حسین عباس قلی زاده با 702 امتیاز چهاردهم و علی رضا عمیدی نمین بیستم شدند. 

کبدی

- تیم ملی کبدی بانوان ایران در مرحله نیمه نهایی به مصاف تیم تایلند رفت و موفق شد با نتیجه 23 بر 16 به پیروزی برسد و فینالیست شود. تیم ایران باید فردا در دیدار نهایی به مصاف هند برود.

- تیم ملی کبدی مردان ایران در مرحله نیمه‌نهایی مقابل هند به برتری 27 بر 17 رسید و راهی دیدار نهایی شد. ایران فردا در فینال به مصاف کره جنوبی خواهد رفت.

ژیمناستیک

- سعیدرضا کیخا ملی‌پوش ژیمناستیک کشورمان بعدازظهر امروز در فینال خرک حلقه با حریفانش رقابت کرد و در نهایت با امتیاز 14.775 امتیاز در رده چهارم ایستاد. در این رقابت نماینده چین تایپه قهرمان شد و ژیمناست‌های چینی در رده‌های دوم و سوم ایستادند.

فوتبال:

تیم امید ایران با شکست 2 بر صفر برابر کره‌جنوبی در مرحله یک هشتم نهایی  از گردونه مسابقات کنار رفت و به کارش در این مسابقات پایان داد.

شما هم نظر بدهید

کاراکترهای باقی مانده : (1000)

پربیننده ترین خبرها