وهابی ها عامل تخریب آثار اسلامی در عربستان

وهابی ها عامل تخریب آثار اسلامی در عربستان
يکشنبه 22 بهمن 1391 - 22:37

العالم - وهابیون عربستان سعودی که نقش عمده ای در تخریب آثار اسلامی در مکه و مدینه به عهده داشته اند ، خواستار حفظ آثار باستانی دوران حضرت صالح ( ع) شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه العالم ، دو مفتی وهابی روز یکشنبه خواستار حفظ آثار باستانی مربوط به دوران حضرت صالح (ع) شدند و ادعا کردند که بی اعتنائی و عدم حفاظت از این آثار منجر به عقوبت الهی می شود.
این در حالی است که مفتی های وهابی عربستان از تخریب ده ها مکان اسلامی که برخی از این اماکن از جمله منزل حضرت خدیجه (س) مربوط به دوران پیامبر اکرم (ص) می شود ، حمایت می کنند.
خبرگزاری عربستان امروز به نقل از شیخ عبدالله بن سلیمان المنیع هنگام بازدید از آثار باستانی دوران حضرت صالح (ع) در شمال غرب مدینه منوره گزارش کرد: آثار باستانی حاوی تمدن های قدیمی است و گنج محسوب می شود.
این مفتی وهابی افزود : کسی که به آثار باستانی بی اعتنا باشد، در واقع بی اعتنا به منافع ملی کشورش است .
شیخ عبدالله المطلق دیگر مفتی وهابی نیز در مصاحبه با خبرگزاری عربستان گفت : با مطالعه تاریخ و بازدید از آثار باستانی می توان به تاریخ گذشته خود افتخار کرد. 
این مفتی عربستانی اظهارکرد : کسانی که به آثار باستانی کشورشان بی اعتنا باشند ، اگر در دنیا مورد عقوبت الهی قرار نگیرند ، حتما در آخرت مجازات خواهند شد.
این در حالی است که روزنامه انگلیسی ایندیپندنت اکتبر 2012 مقاله ای را با عنوان " رژیم عربستان آثار اسلامی را با بولدوزر تخریب می کند " منتشر کرد و نوشت که این رژیم آثار و اماکن اسلامی را در مکه مکرمه و مدینه منوره تخریب می کند تا مسجد النبی را به بزرگترین مسجد جهان با ظرفیت یک میلیون و 600 هزار نمازگزار تبدیل کند و مراکز و مجتمع های تجاری احداث کند.
ایندیپندنت نوشت که رژیم عربستان در حالی به فکر توسعه مسجد النبی است که قبر حضرت پیامبر (ص) در غرب این مسجد واقع است و این قبر با خطر تخریب مواجه است .
به نوشته این روزنامه  مفتی های وهابی عربستان به بهانه اینکه قبور بزرگان اسلام و آثار و اماکن اسلامی شرک به خدا است، حکم به تخریب چنین اماکنی می دهند.
ایندیپندنت افزود: منزل حضرت خدیجه (س) به سرویس های بهداشتی عمومی تبدیل شده است و چند مسجد که به زمان جنگ خندق برمی گردد ، تخریب شده است.
مؤسسه ای تحقیقاتی در واشنگتن نیز اخیراً اعلام کرد که رژیم عربستان در 20 سال گذشته 95 درصد از آثار و اماکن اسلامی مکه مکرمه و مدینه منوره را که بیش از یک هزار سال قدمت دارند ، تخریب کرده است. 

کلید واژه ها :

پربیننده ترین خبرها