خطر بزرگی مسجد الاقصي را تهدید می کند

خطر بزرگی مسجد الاقصي را تهدید می کند
دوشنبه 23 بهمن 1391 - 11:11

كميته دفاع از منطقه سلوان، از وجود ريزش هايي خطرناک در مجاورت مسجد الاقصي به علت حفاريهايي مداوم رژیم صهیونیستی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، رئیس کمیته دفاع از منطقه سلوان با اشاره به رانش زمين نزديك ديوار جنوبي مسجد الاقصي پس از شنیده شدن صداي انفجار مهيب نزدیک اين منطقه، اظهار داشت: ریزش در منطقه تاریخی سلوان به علت باران يا طوفان يا برف نيست؛ بلكه به دلیل حفاري هايي است كه جمعيت شهرك سازي "العاد" در اين منطقه انجام مي دهد، و زیر منطقه سلوان را خالي کرده است.
"فخري ابودياب" به وجود شبكه تونل هاي پيچ در پیچ زير منطقه سلوان اشاره كرد كه برخي از آنها به ديوارهاي مسجد الاقصي مي رسد. وی هدف از حفر این تونلها را تخريب دانست.
وي گفت: نيم ساعت بعد از ريزش، اشغالگران صهیونیست براي گمراه سازي فلسطيني هاي ساكن قدس كه از همه توطئه هاي آنها در قدس مطلع هستند، از ورود به اين منطقه جلوگيري كردند.
رئيس كميته دفاع از سلوان تاكيد كرد، اين نخستین بار نیست که چنین حادثه ای رخ می دهد؛ در مدرسه انروا سقف كلاسي فرو ريخت و براثر آن شماري از دانش آموزان دختر زخمي شدند. علاوه بر اين چندین بار تونلهای زیر خيابان ها ریزش کرده و شكاف هايي در ديوارهاي خانه هاي نزديك اماكن حفاري ، به وجود آمده است. 
فلسطینی ها بارها هشدار داده اند که رژیم صهیونیستی با حفر تونل های متعدد زیر مسجد الاقصی و مناطق اطراف آن در حال زمینه سازی برای تخریب ناگهانی این مکان مقدس است.
"جمال عمرو" از ساکنان قدس در اینباره گفت: همه محافل بین المللی از اين حفاري ها اطلاع دارند اما از اظهارنظر درباره آن خودداري مي كنند.
وي با اشاره به سرعت حفاری ها تاكيد كرد: مسجد الاقصي با خطر بزرگي مواجه است و اين حفاري ها به بخش هاي تاريخي اين مسجد و پايه هاي آن آسيب وارد مي كند. 
 

پربیننده ترین خبرها