تصمیم اتحادیه اروپا قطر را به دردسر انداخت

تصمیم اتحادیه اروپا قطر را به دردسر انداخت
چهارشنبه 2 اسفند 1391 - 18:37

العالم - تصمیم اتحادیه اروپا در زمینه ممنوعیت صدور سلاح به سوریه، مقامات قطر (حامی اصلی مالی تروریست های در حال جنگ در سوریه) را شوکه کرد.

به گزارش پایگاه شبکه خبری العالم، شیخ "حمد بن جاسم بن جبر آل ثانی" نخست وزیر و وزیر خارجه قطر با ادعای این که این تصمیم نادرست است، گفت: جنگجویان(تروریست ها) نیازمند تجهیزات برای نبرد  هستند در حالی که این تصمیم (عدم ارسال سلاح از اتحادیه اروپا) باعث طولانی شدن بحران سوریه می شود.
وی در گفت وگو با شبکه خبری الجزیره افزود: به رغم آنکه مطمئن هستم بحران سوریه در نهایت به پیروزی ملت سوریه خواهد انجامید اما این ملت بهای چنین تصمیمی را می پردازد لذا شاهدیم که شمار کشته های این بحران در حال افزایش است.
  شیخ حمد با اشاره به مخالفت دوحه با طرح معاذ الخطیب رییس ائتلاف سوریه برای گفت وگو با دولت سوریه، بر حمایت کشورش از مخالفان(تروریست ها) حتی در زمینه تامین نیازهای تسلیحاتی برای نبرد با ارتش سوریه تاکید کرد.  
وزرای خارجه اتحادیه اروپا دوشنبه قانون ممنوعیت صدور سلاح به سوریه را از ابتدای ماه مارس به مدت سه ماه تمدید کرده و تعدیلاتی در این قانون در زمینه حمایت از غیرنظامیان سوری با ارسال مواد غیرمرگبار انجام دادند.  
 23 ماه از بحران خانمانسوز سوریه می گذرد؛ بحرانی که موجب کشته شدن بیش از 70 هزار سوری شده است.
بحران سوریه از سوی کشورهای غربی - عربی به مردم و دولت سوریه و به دلیبل حمایت از رژیم صهیونیستی تحمیل شده است.
 قطر و عربستان تامین کننده اصلی مالی تروریست های درحال جنگ در سوریه هستند و ترکیه مسئولیت پشتیبانی و آموزش این تروریست ها را به عهده دارد، آمریکا نیز طراح و فرماندهی این بحران خانمانسوز را عهده دار است.  

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها