توزیع کتاب ضد شیعی در مدارس ابتدایی عربستان

توزیع کتاب ضد شیعی در مدارس ابتدایی عربستان
پنج‌شنبه 3 اسفند 1391 - 14:59

العالم - وزارت فرهنگ و اطلاع رسانی رژیم آل سعود، کتابی با محتوی تفکرات ضد شیعی در مقاطع ابتدایی همه مدارس عربستان توزیع کرده است.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، این کتاب نوشته «حامد علی عبدالرحمن» با عنوان «بدیهیات مسلمان: خطاب به تفکرات شیعی» در سال جاری منتشر شده است.
این کتاب شیعیان را تکفیر کرده و آنها را زنگ خطری برای امت مسلمان می داند.
تصاویرمنتشر شده در شبکه های اجتماعی نشان می دهد وزارت فرهنگ و اطلاع رسانی عربستان این کتاب ها را به مدارس منطقه «الباحه» و «الشرقیه» ارسال کرده است.
خبرگزاری الجزیره العربیه گزارش کرد ، منابع آموزشی وزارت آموزش و پرورش عربستان نیز از توزیع این کتاب در مدارس راهنمایی و  دبیرستان مناطق «نجران»، «مدینه منوره»، «حائل» و القصیم خبر داده اند.
تحلیلگران داخلی عربستانی از آغاز مجدد فعالیت های ضد مذهبی رژیم آل سعود با هدف برانگیختن اختلافات مذهبی تاکید دارند؛ این افراد معتقدند که رژیم حاکم بر عربستان در برابر اعتراض هاي روز افزون، علاوه بر گزینه امنیتی به تفرقه افکنی میان گرایشهای طائفه ای، منطقه ای و قبیله ای چشم دوخته است.
وزارت امور اسلامی و اوقاف عربستان نیز با برگزاری نشست هایی در ریاض پایتخت این کشور و منطقه تبوک، فعالیت هایی با گرایش های طائفه اي را دنبال می کنند.  
 

پربیننده ترین خبرها