اخوان المسلمین سوریه را تقسیم می کند

اخوان المسلمین سوریه را تقسیم می کند
دوشنبه 12 فروردين 1392 - 12:35

العالم، استکهلم - دبیر کل شورای هماهنگی مخالفان در خارج سوریه حوادث این کشور را جنگ چهارم اخوان المسلمین دانست و گفت: این جماعت تلاش می کند با روی کار آوردن دولتی اخوانی در حلب، سوریه را تجزیه کند.

"ماجد حبو" در گفت وگو با شبکه خبری العالم تاکید کرد: نهادهای مخالفی چون شورای ملی مخالفان و ائتلاف ملی برای دستیابی به هدف خاصی تشکیل شده و تحت تسلط اخوان المسلمین قرار دارند.

دبیر کل شورای هماهنگی مخالفان در خارج سوریه، سلطه اخوان المسلمین بر دولت انتقالی موقت را کاملا مشهود دانست و گفت: اخوان المسلمین تجربه 4 جنگ علیه ملت سوریه در سالهای 1959، 1971، 1980 و جنگ کنونی را در کارنامه خود دارد.

حبو افزود: اعضای اخوان المسلمین به دلیل وابستگی به کشورهایی غیر دموکراتیک، دستشان به خون مردم و اقدامات مسلحانه آلوده است و در بحران اخیر، از اعتراضات مردم سوء استفاده کرده اند.

این شخصیت مخالف سوری افزود: در شورش سال 1980 رابطه اخوان المسلمین سوریه با رژیم بعث صدام مشخص شد و در بحران کنونی نیز قطر، عربستان و ترکیه با هدف اجرای طرح های خود از اخوان المسلمین حمایت مالی می کنند.

ماجد حبو فعالیت های اخوان المسلمین را ضربه ای به اعتراضات مردم سوریه دانست و گفت: اخوان المسلمین از سال 1980 تاکنون از صحنه سوریه به دور بوده اند و کشور اهمیتی برای آنها ندارد، بلکه در پی تقسیم سوریه، نابودی کشور و تلاش برای روی کار آوردن دولت اخوانی در حلب هستند.

پربیننده ترین خبرها