زنان عربستان خواستار محاكمۀ وزير كشور شدند

زنان عربستان خواستار محاكمۀ وزير كشور شدند
پنج‌شنبه 15 فروردين 1392 - 17:19

زنان منطقه القصيم در عربستان امروز پنجشنبه با برگزاري تجمعاتی در اعلام همبستگي با بازداشت شدگان، بركناري وزير كشور و محاكمه وي در دادگاه بين المللي، به عنوان متهم نخست در پرونده بازداشت شدگان را خواستار شدند.

به گزارش شبكه خبري العالم، در اين تحصن زنان درباره هرگونه كوتاهي درخصوص پرونده بازداشت شدگان يا بي توجهي به آن هشدار دادند و خواستار آزادي فوري آنهايي شدند كه  بيش از 15 سال بدون محاكمه در زندان بسر مي برند.  شركت كنندگان بر تداوم تحركات خود تا آزادي همه بازداشت شدگان تا آخرين قطره خون تاكيد كردند.

در همين راستا، ائتلاف آزادي و عدالت در عربستان با دعوت مردم به مشاركت گسترده در تظاهراتي در حمايت از شيخ النمر تحت شعار "النمر و رهبران آزادي"، تاكيد كرد كه اين تظاهرات امروز پنجشنبه در ساعت 8 شب از شهر القطيف در منطقه الشرقيه براي درخواست آزادي زندانيان سياسي برگزار خواهد شد.

گروه ها و ائتلاف هاي جوانان انقلابي در منطقه الشرقيه نيز اعلام كردند كه تظاهراتي گسترده و يكپارچه تحت شعار "النمر و رهبران آزادي" در روز 4 آوريل در مركز استان القطيف برگزار خواهند كرد.

تعدادي از كشورهاي عربي و خارجي نيز روز جمعه 5 آوريل را روز همبستگي با آيت الله شيخ نمر باقر النمر اعلام كردند.

يادآور مي شود، منطقه العواميه روز دوشنبه گذشته شاهد تجمعي در اعتراض به درخواست دادستان كل براي اجراي حد محاربه عليه شيخ النمر بوده است.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها