همسوشدن مفتی عربستان باصهیونیستها ضد شیعیان

همسوشدن مفتی عربستان باصهیونیستها ضد شیعیان
شنبه 17 فروردين 1392 - 12:04

درحالیکه به عقیده اکثر ناظران فتواهای تکفیری و تفرقه‌افکنانه مفتی‌های وهابی سعودی، عامل اصلی بحران و تروریسم در منطقه است، مفتی کل عربستان در اظهاراتی که کاملا رنگ و بوی صهیونیستی دارد، خواستار مقابله "امت اسلامی" با "تشیع" شد!.

به گزارش روز شنبه پایگاه خبری شبکه العالم،  "شیخ عبدالعزیز بن عبدالله آل‌الشیخ" مدعی شد: "امت اسلامی باید با تشیع که عقیده مسلمانان را هدف قرار داده، مقابله کند".
"آل الشیخ" دیروز در خطبه نماز جمعه ریاض گفت: "کشورهای بیگانه از پول مسلمانان سوء استفاده می‌کنند تا به آنها نیرنگ بزنند و آنها را به جنگ بکشانند".
این اظهارات مفتی کل عربستان سعودی درحالی مطرح می‌شود که گروه‌های افراطی و تکفیری که از سوی جریان وهابیت در عربستان سعودی تغذیه فکری و مالی می‌شوند همواره عامل اصلی درگیری‌ها و بحران‌های طایفه‌ای و فرقه‌ای در کشورهای منطقه به ویژه عراق بوده‌اند.
این جریان همچنین از آغاز جنگ و بحران در سوریه، تلاش می‌کند همسو با تلاشهای غرب و رژیم صهیونیستی و هم پیمانان منطقه ای آنها برای براندازی نظام سوریه، جوانان را در کشورهای عربی برای اعزام به سوریه به بهانه "جهاد" تحریک کند.
از سوی دیگر، اظهارات مفتی کل عربستان ضد شیعیان جهت تحریک امت اسلامی برای جنگ با یکدیگر، شباهت بسیار زیادی با نتایج کنفرانس اخیر "هرتزلیا" دارد.
سیزدهمین کنفرانس "هرتزلیا" که از مهمترین کنفرانس‌های رژیم صهیونیستی برای تعیین راهبرد این رژیم به شمار می‌آید، ماه گذشته میلادی برگزار شد.
مهمترین نتیجه کنفرانس امسال صهیونیست‌ها، تأکید بر ضرورت تشدید درگیری و اختلاف بین اهل سنت و شیعیان است.
در پایان این کنفرانس تأکید شد، اختلافات افکنی بین شیعه و سنی با تشکیل یک محور سنی متشکل از کشورهای عربی حوزه خلیج فارس، مصر، ترکیه و اردن جهت همپیمانی با رژیم صهیونیستی در مقابل ایران و شیعیان محقق خواهد شد.

پربیننده ترین خبرها