وزیر انگلیسی: ایران دخالتی در بحرین ندارد

وزیر انگلیسی: ایران دخالتی در بحرین ندارد
سه شنبه 20 فروردين 1392 - 11:30

یک وزیر انگليسی معتقد است كه نياز واقعي به اصلاحات در بحرين وجود دارد و ایران هیچ دخالتی در امور این جزایر و اعتراضات مردمی ندارد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم به نقل از روزنامه الوسط بحرین، اليستر بيرت وزير امور خاورميانه و شمال آفريقاي انگليس گفت: لندن معتقد است كه نيازي واقعي به اصلاحات در بحرين وجود دارد و بهترين وسيله براي رسيدن به آن نيز همان گفت‌وگوي ملي بين بحريني‌ها است.
اليستر بيرت اين مطلب را در پاسخ به سوالات مطرح شده از وي در صحفه‌اش در شبكه اجتماعي تويتر در اينترنت بيان داشت كه روز دوشنبه به مدت 45 دقيقه به پاسخ به سوالات كاربران درباره موضع انگليس درقبال اوضاع بحرين اختصاص يافته بود.
وي درپاسخ به سوالي در خصوص اظهارات تازه ايان لينزي سفير انگليس درباره اعتراضات در بحرين كه آن را با ايران ربط داده بود، گفت: دليل واضحي درباره دست داشتن ايران در اعتراضاتي كه بحرين از سال 2011 ميلادي شاهد آن است، وجود ندارد.
بيرت درباره توصيه‌هاي كميته حقيقت‌ياب دولتي به رياست قاضي بسيوني گفت: ما از گام‌هاي بحرين در زمينه اجراي توصيه‌هاي اين كميته استقبال كرده‌ايم كه از جمله آنها تاسيس يك يگان ويژه تحقيقات  دفتري براي تظلم خواهي در وزارت كشور بحرين بوده است.
وي درعين حال افزود: اما ما همچنان درباره موضوع آزادي رسانه‌ها و جذب همه اقشار در نيروهاي امنيتي و بازخواست در ارتباط با موضوعات حقوق‌بشري نگران هستيم.
بحرین بیش از دو سال است که شاهد اعتراضات مردمی برای برقرار دمکراسی و برابری اجتماعی است اما رژیم حاکم بر این مجمع‌الجزایر با کمک ارتش اشغالگر سعودی و حمایت‌های بی‌دریغ انگلیس و آمریکا همچنان مردم معترض را سرکوب می‌کند.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها