فعال بحرینی: الازهر اشغالگری سعودیها را محکوم کند

فعال بحرینی: الازهر اشغالگری سعودیها را محکوم کند
پنج‌شنبه 1 ارديبهشت 1390 - 07:30

يک فعال سياسي بحريني ادعاي واهي شيخ الازهر مبني بر دخالت ايران در امور داخلي بحرين را رد کرد و از وي خواست تا به جاي طرح اين اتهام واهي، دخالت سعودي ها در بحرين و اشغالگري آنها در اين کشور را محکوم کند.

"یحیی الحدید " در گفت و گو با شبکه خبری العالم با انتقاد از موضع شیخ الازهر درقبال بحران بحرین و متهم کردن ایران، و عدم اشاره به اشغالگری سعودی ها در این کشور گفت: اظهارات مسولان ایرانی مداخله در امور داخلی بحرین نیست، بلکه محکوم کردن اقدامات غیرانسانی رژیم بحرین علیه مردم مظلوم این کشور است.

 

وی تاکید کرد که ایران هیچ گونه دخالتی در امور داخلی بحرین ندارد.

 

الحدید با اشاره به اقدامات سرکوبگرانه و اهانت آمیز نیروهای کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس موسوم به "سپر جزیره" بویژه نیروهای سعودی علیه مردم بحرین، گفت: نیروهای سعودی و اماراتی به همراه مزدوران رژیم بحرین کینه ای طائفه ای به دل دارند، و از این رو به تحقیر مردم بحرین می پردازند و نیروهای رژیم بحرین به خانه های مردم حمله می کنند، و ساکنان آنها را مورد ضرب و شتم قرار می دهند و اموال آنها را به سرقت می برند و جوانان را بازداشت می کنند.

 

وی با اشاره به نقشه رژیم بحرین برای به راه انداختن درگیری طائفه ای در این کشور گفت: رژیم بحرین همچنان به مقدسات اسلامی و ساحت مقدس قرآن کریم و مساجد و حسینیه ها اهانت می کند و برای ایجاد درگیری طائفی میان مردم بسیاری از مساجد جزیره "ستره" و روستاهای "وادیان"، "الخارجیه"، "المهزه" و "سفاله" را تخریب کرده است، اما ملت بحرین با هوشیاری، خطر را احساس کرده و این توطئه رژیم را ناکام گذاشته است.

 

الحدید با انتقاد از سکوت دولتهای عربی در قبال سرکوبگری رژیم بحرین علیه مردم این کشور از مردم کشورهای مختلف جهان خواست تا فردا (جمعه) با مردم این کشور همبستگی کنند.

لبنان يمنع عودة المعارض البحريني مشيمع إلى بلاده

لبنان يمنع عودة المعارض البحريني مشيمع إلى بلاده
جمعه 6 اسفند 1389 - 17:02

أوقفت السلطات اللبنانية المعارض البحريني والامين العام لحركة الحريات والديموقراطية (حق) حسن مشيمع خلال عودته الى بلاده، بسبب وجود مذكرة توقيف بحقه صادرة عن الانتربول، وفق ما افاد مصدر قضائي. ونقل موقع "وطن" الخبري عن المصدر القضائي اللبناني قوله ان مشيمع «موقوف لمصلحة النيابة العامة التمييزية، بعدما اوقف الثلاثاء في مطار بيروت الدولي». واضاف ان مشيمع «اكد خلال التحقيق معه ان حكومة بلاده اصدرت عفوا عنه». لكن السلطات اللبنانية «طلبت الحصول على مستند قانوني حول العفو». وأوضحت المصادر اللبنانية ان الأجهزة المختصة تجري اتصالات مع الانتربول فرع البحرين لمعرفة ما إذا كان مشيمع مطلوبا للمنامة ليتم تسليمه إليها. وقالت صحيفة النهار انه تم إطلاق مشيمع لكن تم احتجاز جواز سفره.

پربیننده ترین خبرها