نماینده مجلس سوریه:

ملت سوریه به ژنو 2 امیدی ندارد

ملت سوریه به ژنو 2 امیدی ندارد
شنبه 5 بهمن 1392 - 23:21

دمشق، العالم- دبیر مجلس الشعب (پارلمان) سوریه، نشست ژنو 2 را یکی از حلقه‌های نبرد سیاسی علیه کشورش دانست و تاکید کرد، سوری‌ها باور ندارند که این نشست باعث رهایی آنها شود.

"خالد عبود" شامگاه شنبه در گفت وگو با شبکه خبری العالم، آغاز گفت وگوی رودرو بین هیات اعزامی دولت سوریه و نمایندگان گروه های مخالف در ژنو را آغاز فصل جدیدی از رویارویی سیاسی دانست و بر ضرورت تلاش برای یافتن مشترکات به منظور رسیدن به توافق تاکید.

وی در عین حال تاکید کرد که این مشترکات هرگز عامل اصلی و سیاسی در حل بحران سوریه نخواهد بود.

عبود با اشاره به بدبینی ها در خصوص موفقیت نشست ژنو 2، تاکید کرد: ما سوری ها اعتماد چندانی نداریم که نشست ژنو بتواند به رهایی سوریه از بحران کنونی منجر شود و این نشست نیز تنها حلقه ای دیگر از حلقه های نبرد سیاسی است.

وی درباره صحت مطالب منتشر شده از قول وزیر اطلاع رسانی سوریه مبنی بر انتقاد کامل به تشکیل شورای انتقالی موقت در سوریه، اظهار داشت: نکات مهمی در نشست ژنو1 مطرح شده که دولت سوریه به طور کامل آن را رد می کند.

دبیرکل پارلمان سوریه تصریح کرد: تمرکز غرب بر مصوبات نشست ژنو1 تنها دستاویزی سیاسی برای رسیدن به برخی اهداف مورد نظر می باشد که  حتی آمریکا هم به علت تغییراتی که در شرایط  کنونی بوجود آمده، از نتایج نشست ژنو1 تا حدودی عقب نشینی کرده است.

نخستین نشست رودرو میان نمایندگان دولت سوریه و مخالفان در ژنو، امروز (شنبه) با وساطت اخضر ابراهیمی نماینده دبیرکل سازمان ملل و اتحادیه عرب در امور سوریه برگزار شد. بشار جعفری رئیس هیات سوری در این جلسه، بعد از نشست مذکور ضمن رد دست یابی به هرگونه توافق، بر پایبندی خود به اصل دفاع از منافع کشورش تاکید کرد. 

 

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها