حمله به بزرگترین مسجد شیعیان بحرین+تصاویر

حمله به بزرگترین مسجد شیعیان بحرین+تصاویر
جمعه 25 بهمن 1392 - 20:01

دیدبان حقوق بشر بحرین، از حمله نیروهای رژیم آل خلیفه به مسجد جامع امام صادق (ع) در شهر الدرّاز در ظهر روز جمعه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، شیخ "میثم سلمان" مسئول بخش "آزادی های دینی" در دیدبان حقوق بشر بحرین حمله به مسجد جامع امام صادق(ع) در الدرّاز - که بزرگترین مسجد پیروان اهل بیت (ع) در بحرین به شمار می آید را نشانه شیوع انزجار طائفی در میان نهادهای رسمی کشور دانست.

وی از جامعه جهانی خواست تا در پایان دادن به حملات سازمان یافته و مکرر علیه مساجدی که در دیوان اوقاف مذهب جعفری ثبت شده اند، نقشی عملی و موثر داشته باشند.

شیخ سلمان خاطرنشان کرد که مسجد امام صادق(ع) نزد شیعیان بحرین جایگاه عظیمی دارد، در این مسجد بزرگترین نماز جمعه بحرین برگزار می شود و هزاران نفر به آن روی می آورند؛ از این رو حمله به این مسجد با گازهای اشک آور و هتک حرمت آن، تجاوزی آشکار به حقوق بخش بزرگی از جامعه به شمار می آید.

مسوول بخش آزادی های دینی در دیدبان حقوق بشر بحرین از نهادهای بین المللی خواست به اعمال فشار علیه رژیم ادامه دهند تا حملات مکرر خود به مساجد و مراکز عبادی تشیع را متوقف کند. بخش آزادیهای دینی در دیدبان حقوق بشر از آغاز سال 2014 تاکنون شش مورد از حملاتی را که به مساجد پیروان مذهب جعفری صورت گرفته، ثبت کرده است.

تصاویر بیشتر

حمله به بزرگترین مسجد شیعیان بحرین+تصاویرحمله به بزرگترین مسجد شیعیان بحرین+تصاویر

پربیننده ترین خبرها