لقبی که اخوان کویت به شیخ الازهر داد

لقبی که اخوان کویت به شیخ الازهر داد
دوشنبه 28 بهمن 1392 - 20:30

العالم - اخوان المسلمین کویت ضمن ابراز مخالفت با دیدار شیخ الازهر از کشورشان، او را "مفتی خون" نامیدند.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، تعداد زیادی از اشخاص وابسته به جریان های تندرو در کویت از جمله گروه اخوان المسلمین و شماری از مبلغان سلفی این کشور مانند "نبیل العوضی"، ضمن انتقاد شدید از سفر "احمد الطیب" شیخ الازهر به کویت، وی را "مفتی خون" نامیدند.

تلویزیون مصر اعلام کرد که الطیب در پنجمین سفر خارجی خود قرار است به دعوت امیر کویت به این کشور برود و به منظور افزایش همکاری های علمی و فرهنگی، با علما و مسوولان کویتی دیدار و تبادل نظر کند.

نبیل العوضی مبلغ سلفی کویتی - که در توییتر بیش از سه میلیون و هفتصدهزار "دنبال کننده" دارد-  در صفحه شخصی خود با  انتقاد از الطیب نوشت: "دولت کویت در حالی از احمد الطیب دعوت می کند که وی یک حدیث صحیح از رسول اسلام(ص) را به تمسخر می گیرد"

اشاره وی به یک ویدئو از سخنرانی الطیب است که در آن حدیث جعلی منتسب به پیامبر اسلام (ص) با این مضمون که "عبور سگ و زن از برابر نمازگزار، باعث بطلان نماز می شود!" را مورد تمسخر قرار می دهد.

العوضی همچنین بسیاری از مطالب دیگران را که به الطیب حمله کرده بودند، بازنشر داده است. یکی از این مطالب، نوشته شخصی به نام "مهنا المهنا" ست که نوشته بود: احمد الطیب سلفی ها را خوارج زمان نامیده است، اما مقصود او در واقع مذهب محمد بن عبدالوهاب (پایه گذار وهابیت) است.

 

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها