تصاویر منحصر به فرد "العالم" از داخل شهر یبرود

يکشنبه 25 اسفند 1392 - 12:22

نیروهای ارتش سوریه سرانجام صبح امروز شهر راهبردی "یبرود" را کاملا تحت کنترل خود در آوردند.

خانم "دارین فضل" که نیروهای ارتش سوریه را در این عملیات بسیار مهم و تاریخی همراهی کرده، با ارسال تصاویری منحصر به فرد از داخل شهر یبرود تأکید کرد؛ نیروهای ارتش سوریه فقط ظرف 48 ساعت توانستند استحکامات تروریستها را در هم بشکنند و شمار قابل توجهی از آنان را به هلاکت برسانند.
خبرنگار العالم اظهار داشت: نیروهای ارتش سوریه پس از تحت کنترل در آوردن شهر یبرود، عملیات خنثی سازی بمبها و مین‌ها، و کشف تونل‌ها را آغاز کردند. تروریستها برای به تأخیر انداختن ورود نیروهای ارتش به شهر یبرود، این بمبها را کار گذاشته بودند.

دارین فضل تأکید کرد: عملیات ورود به شهر یبرود از دیروز از شمال شرقی این شهر آغاز شد. نیروهای ارتش سعی کردند بخش شرقی شهر را از دیگر مناطق جدا کنند.
نیروهای ارتش ظرف چند ساعت توانستند شرق شهر یبرود از جمله آنها سالن ورزشی و مسجد جامع و بیمارستان "امل" را کاملا تحت کنترل خود در آورند.
خبرنگار العالم هنگام عبور از جاده بین المللی داخل شهر یبرود، گفت: همزمان با این عملیات، نیروهای ارتش از شمال یبرود وارد این شهر شدند، و پس از سیطره کامل بر منطقه صنعتی، از ان به عنوان مقر خود برای ادامه عملیات پاکسازی استفاده کردند.

برای دریافت فیلم، پس از کلیک کردن روی آیکن دانلود با کلید راست ماوس، گزینه save link as را انتخاب کنید.

عملیات گسترده نیروهای ارتش سوریه به هدف پیشروی به سوی شهر یبرود و پاکسازی آن  23 بهمن آغاز شد، و نیروهای ارتش این کشور پس از تحت کنترل در آوردن شهرها و مناطق و ارتفاعات اطراف این شهر مهم و راهبردی، سرانجام دیروز وارد این شهر شدند و امروز توانستند این شهر را کاملا از وجود تروریستها پاکسازی کنند.

با توجه به اهمیت راهبردی بسیار بالای این شهر، تروریستها با استقرار تجهیزات و نیروهای فروان در آن، به شدت تلاش می کردند تا مانع از ورود نیروهای ارتش سوریه به این شهر شوند.

"یبرود" شهری تاریخی و قدیمی است که در 80 کیلومتری شمال "دمشق" در منطقه مرتفع "قلمون" و در دل سلسله کوه‌های این منطقه راهبردی قرار دارد. کوه‌های قلمون هم مرز با لبنان است.
این شهر که بخشی از استان "ریف دمشق" به شمار می‌آید، در 80 کیلومتری جنوب شهر "حمص" واقع شده است.
علاوه بر شهر یبرود، در منطقه راهبردی و مرتفع قلمون شهرهای بسیار مهم و معروفی مانند "صيدنايا"، "عين منين"، "معلولا"، "رنكوس"، "تلفيتا"، "بخعة"، "جبعدين"، "حلبون"، "النبک"، "القطيفه"، "الرحيبة"، "قارة"، "دير عطية"، "رآس المعره"، "السحل"، و"عسال الوردو" قرار دارند.
چند شهر و روستا نیز در مجاورت و اطراف شهر یبرود قرار دارند که عبارتند از: رأس العين، راس المعره، عسال الورد، الجبه، بخعا و الصرخه. "مزارع ریما" نیز حد فاصل یبرود با شهر نبک است.

تصاویر بیشتر

تصاویر منحصر به فرد

پربیننده ترین خبرها