پیشنهاد جدید سرکرده "جبهه النصره" به "داعش"

پیشنهاد جدید سرکرده
يکشنبه 25 اسفند 1392 - 22:38

سرکرده گروه موسوم به "جبهه النصره" به سرکرده "داعش" پیشنهاد کرده است که با انتخاب یک رئیس جدید گروهی را تحت عنوان "پایگاه جهاد در شام" تشکیل دهند.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، "ابوعبدالله شامی" عضو شورای گروه تروریستی "جبهه النصره" گفت که "ابومحمد جولانی" سرکرده این گروه به "ابوبکر بغدادی" سرکرده گروه موسوم به "دولت اسلامی در عراق و شام" (داعش) پیشنهاد کرده است که هر دو طرف از ریاست گروه هایشان دست بکشند و فرد جدیدی را برای ریاست گروهی تحت عنوان "پایگاه جهاد در شام" تعیین کنند.
سایت روزنامه "القدس العربی" چاپ لندن نوشت: شامی با انتشار صدای ضبط شده خود در "یوتیوب" خطاب به "ابومحمد "عدنانی" سخنگوی داعش گفت: "عدنانی، آیا با من مجادله می کنی؛  شیخ جولانی طرحی را به ابوبکر بغدادی پیشنهاد کرده است که از امارت دست بکشد و شورای جبهه (النصره) با شورای دولت (داعش) با یکدیگر جمع شوند و امیری را تعیین کنند که به نام هر دو جبهه و تحت عنوان پایگاه جهاد در شام، فعالیت کند".
"عبدالله محسینی" میانجی سعودی که قبلا همراه با گروه‌های مسلح وابسته به القاعده در شمال سوریه در حال جنگ بود، و اخیرا به عنوان میانجی داعش و جبهه النصره معرفی شده بود؛ شکست تلاشهایش را برای آشتی بین این دو گروه تروریستی در سوریه اعلام کرده است.

درپی تشدید درگیری‌ها بین این دو گروه تروریستی،  جولانی اخیرا به داعش 5 روز مهلت داده بود تا با گروه‌هایی که با آنها در سوریه در جنگ است، وارد "داوری بر اساس شرع" شود، زیرا در غیر این صورت جنگ علیه داعش در عراق و سوریه شدت خواهد گرفت. جولانی همچنین با تأکید بر ضرورت توقف همه درگیری ها بین گروه های مسلح اظهار داشته بود، که داعش باید همه فتواهایش مبنی بر تکفیر گروه‌های مسلح درسوریه را لغو کند.
"ابوعبدالله افغانی" از سرکردگان داعش هم درپاسخ به تهدید جولانی گفته بود: "بمیرید قبل از آنکه مرگ شما را دریابد. رویای دولت اسلامی را که هرمسلمانی همواره آرزوی برپایی آن را داشته است، آزمایش نکنید."
درگیری گروه‌های تروریستی در سوریه بایکدیگر درحالی است که همه آنها از سوی طرفهای خارجی غربی و هم پیمانان منطقه‌ای آنها به ویژه عربستان، قطر و ترکیه حمایت مالی، لجستیکی، تسلیحاتی و آموزشی دریافت می‌کنند.

پربیننده ترین خبرها