درخواست حزب الله از جریان چهارده مارس

درخواست حزب الله از جریان چهارده مارس
دوشنبه 26 اسفند 1392 - 22:59

رییس شورای سیاسی حزب الله لبنان از گروه 14 مارس خواست تا برای ایجاد یک روند سیاسی قدرتمند در لبنان، بحث و جدل‌ها را کنار بگذارد.

به گزارش شبکه خبری العالم، "السید ابراهیم امین السید" در مراسم گرامیداشت شهید "عباس فرحات" در شهر بعلبک، تاکید کرد: گروه 14 مارس باید کشمکشها و بحث و مجادلات را کنار گذاشته و به تکمیل توافق مبتنی بر تشکیل دولت و بیانیه وزارتی روی بیاورد تا روند سیاسی کشور در جهت تشکیل کشوری قدرتمند و نفوذناپذیر باشد، زیرا دشمنان ما از استفاده از طرفهایی در داخل ناامید شدند. 

وی افزود: یک نفر بیش از دیگران از بیانیه وزارتی که حاصل تفاهم حزب الله و جریان المستقبل است، آزرده خاطر بود. این شخص به امید ایجاد فتنه مذهبی میان اهل سنت و شیعیان زنده است. وی می خواهد لحظه تحلیل توان و قدرت آنها را ببیند و در آن هنگام قدرت خود را بار دیگر بر روی اجساد آنها احیا کند.

السید خاطرنشان کرد: قبل از مقاومت دولتی وجود نداشت، بلکه تنها یک "دولت ضعیف" و در برخی مراحل، "دولت مزدور ضعیف فاسد" داشتیم؛ دولتی که وابسته به اسرائیل و غرب است و با افراد آزاده و مبارزان مقاومت در لبنان اعم از فلسطینی و غیر فلسطینی به جنگ برمی خاست. برخی از مزدوران آن دوره ها امروزه از دولت و مقاومت سخن می گویند و نمی توانیم به آنها بگوییم که ما فقط پس از پیروزی های سالهای 2000 و 2006 دولتی واقعی داشتیم.

وی خاطرنشان کرد که پیروزیهای مقاومت فرصتی جدید برای ایجاد دولتی قدرتمند و عدالت محور فراهم کرده، در حالی که اظهارات برخی شخصیتها امروزه ارتباطی به حفظ دولت و یا آبادانی آن ندارد بلکه برای ایجاد دولتی ضعیف همانند گذشته است.

السید درباره اوضاع سوریه گفت: شکست قطعی طرح بین المللی ضد سوریه -که مدافع اصلی مساله فلسطین و دیگر مسایل امت اسلامی است- عزت و کرامت را به مسلمانان و اعراب بازخواهد گرداند.

رییس شورای سیاسی حزب الله در پایان خواستار بازسازی روابط میان مسلمانان به بهترین شکل ممکن در لبنان و در تمام منطقه شد.  
 

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها