770 هزار سعودی در بحرین چه می‌خواهند؟!

770 هزار سعودی در بحرین چه می‌خواهند؟!
دوشنبه 11 فروردين 1393 - 11:38

سفر بیش از 770 هزار تبعه سعودی در مدت کوتاه تعطیلات بهاری به بحرین، آن هم در شرایطی که این کشور با ناآرامی ها و اعتراضات مردمی مواجه است و در اشغال نیروهای عربستانی قرار دارد، شک و شبهه‌هایی را در این باره برانگیخته است.

به گزارش روز دوشنبه پایگاه خبری شبکه العالم، سرگرد "معلا العتیبی" سخنگوی اداره گذارنامه منطقه الشرقیه عربستان اعلام کرد: شمار افرادی که با عبور از پل ملک فهد بین عربستان و بحرین برای گذراندن تعطیلات بهار گذشته به بحرین سفر کرده اند، بیش از 770 هزار نفر بوده است.

پل ملک فهد همان پلی است که نیروهای زرهی عربستان با آغاز تظاهرات مردم بحرین علیه حکومت پادشاهی آل خلیفه، برای سرکوب تظاهرکنندگان از طریق آن به این کشور وارد شدند و همچنان آن را در اشغال خود دارند.

وی در گفت وگو با روزنامه الاقتصادیه افزود: این میزان تردد بعد از اقدامات اداره گذرنامه پل ملک فهد از جمله 24 ساعته کردن فعالیت خود برای عبور مسافران در طول تعطیلات بهاری از 19 /5 /1435 تا 28/ 5/ 1435 هـجری قمری و مهیا کردن امکانات لازم برای این منظور صورت گرفته است.

العتیبی تصریح کرد: میانگین عبور روزانه مسافران در طول تعطیلات بهاری امسال به 77 هزار نفر رسید.

عبدالرحمن العطیشان، رییس شورای کسب و کار مشترک عربستان و بحرین گفت که این شورا در طول دو هفته آینده طرح چهارساله خود را برای تقویت مبادلات تجاری بین دو کشور مطرح خواهد کرد که این طرح در بردارنده پیشنهادهایی برای افزایش و توسعه فعالیت پل ملک فهد است.

به عقیده ناظران، یکی از علل استقبال گسترده سعودی ها از سفر به بحرین، تسهیلات و تخفیف های بی سابقه ای است که هتل ها و مراکز تفریحی بحرین برای اتباع عربستان در نظر گرفته اند تا به آنان این گونه القا کنند که بحرین در ثبات و آرامش به سر می برد و اعتراضات مردمی، جدی نیست.

جبران خسارات ناشی از کاهش شدید ورود گردشگران به بحرین در پی ادامه انقلاب مردم این کشور، از دیگر اهداف مقامات بحرینی از ارائه تسهیلات به گردشگران عربستانی است. در حال حاضر اکثریت قاطع گردشگران ورودی به بحرین را اتباع عربستان تشکیل می دهند.

پربیننده ترین خبرها