تعبیر جالب نوری مالکی درباره پارلمان عراق

تعبیر جالب نوری مالکی درباره پارلمان عراق
شنبه 16 فروردين 1393 - 21:14

نخست وزیر عراق در نطق تبلیغاتی خود در جمع هواداران حزب حاکم، پارلمان کنونی این کشور را "توفان شدید فتنه" توصیف کرد و گفت: اگر فاش کنم که برخی چه مشکلات و نابسامانی برای کشور به وجود آورده‌اند و چگونه باعث تضعیف عراق شده اند، بدون شک مردم علیه آنها قیام خواهند کرد.

به گزارش روز شنبه پایگاه خبری شبکه العالم، "نوری مالکی" در خلال تبلیغات ائتلاف دولت قانون برای انتخابات پارلمانی عراق در استان "واسط" خاطرنشان کرد: با وجود تمام چالش ها و مشکلات موفق به تشکیل ارتش، بیرون راندن نیروهای بیگانه از کشور، خارج کردن کشور از شمول فصل هفتم منشور سازمان ملل متحد و احیای جایگاه عراق شدیم و بودجه کشور اینک هفت برابر بودجه آن در سال 2003 شده است.

مالکی افزود: پارلمان عراق قادر به تعیین تکلیف لایحه بودجه کشور نیست، ولی با این حال سعی کرد که در مسیر حرکت دولت در این زمینه مشکلات ایجاد کند.

به گزارش "سومریه نیوز" مالکی در ادامه سخنانش، برخی طرف ها را به تلاش بی وقفه در زمینه دشمنی با کشور و ساقط کردن دولت متهم و بر ضرورت اصلاح روند سیاسی تاکید ورزید.

خاطرنشان می شود که فعالیت های تبلیغاتی انتخابات نامزدهای پارلمانی عراق از دوشنه گذشته(31 مارس 2014) آغاز شده است و تا یک روز قبل از برگزاری انتخابات در 30 آوریل(10 اردیبهشت 93) ادامه خواهد داشت.

 

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها