داعش ،خبرنگار شبکه الجزیره در دیرالزور را بازداشت کرد

داعش ،خبرنگار شبکه الجزیره در دیرالزور را بازداشت کرد
جمعه 22 فروردين 1393 - 21:55

العالم - برخی فعالان رسانه ای سوری، امروز جمعه، اعلام کردند که گروه موسوم به دولت اسلامی عراق و شام(داعش)، خبرنگار شبکه الجزیره در دیرالزور بازداشت کرد.

به گزارش شبکه خبری العالم، این فعالان رسانه ای سوری افزودند که عناصر گروهک داعش، "عمار الحاج" خبرنگار شبکه الجزیره در دیرالزور را شامگاه پنجشنبه، در ایست بازرسی "سد تشرین" درشمال سوریه هنگام حرکت به سمت ترکیه، دستگیر کردند.

براساس گزارش خبرگزاری آناتولی  ترکیه ، این فعالان سوری اظهار داشتند که عناصر داعش همه کسانی را که با رسانه ها همکاری و فعالیت می کنند، مرتد به شمار می آورند.

فعالان سوری از گروه داعش خواسته اند تا الحاج را آزاد کنند؛ چرا که وی نسبت به تمام گروههای تروریستی مخالف موضعی واحد داشت و به هیچیک از گروهها اهانتی نکرده است.

پایگاه خبری و شبکه الجزیره تاکنون در این باره گزارشی منتشر نکرده اند.

شبکه قطری الجزیرة طی دو سال گذشته با پوشش دادن اخبار تروریست‏های بین‌المللی فعال در سوریه، به تحریک افکار عمومی جهان مشغول است. چندی پیش خبرنگار مستعفی شبکه الجزیره فاش کرد، این شبکه، تلفن و تجهیزات اینترنت ماهواره‌ای را از طریق اردن، لبنان و ترکیه به داخل سوریه قاچاق کرده است.

«علی هاشم » تأکید کرد: الجزیره قطر در مقابل قاچاق هر دستگاه ارتباطی ماهواره‌ای داخل خاک سوریه و رساندن آن به دست شورشیان نظام سوریه 50 هزار دلار پرداخت کرده است.

این خبرنگار سابق الجزیره قطر، اقدام این شبکه را برخلاف رسالت حرفه‌ای شبکه‌های خبری دانست و گفت: الجزیره با این اقدام، نظر و دیدگاه اقشار مختلف مردم سوریه را نادیده گرفته است.

اقدامات وحشیانه شورشیان سوری و تلاش آنها برای سرنگونی نظام بشار اسد به هر روشی، بارها از رسانه‌های مختلف به نمایش درآمده است. در این مدت برای افکار عمومی مشخص شده که اعمال این افراد هیچ سنخیتی با انقلاب‌های کشورهای دیگر عربی ندارند و تنها برای رسیدن به قدرت و انتقام از حکومت سوریه دست به کشتار می‌زنند.

دسته بندی ها :
کلید واژه ها :

پربیننده ترین خبرها