رایزنی بارزانی با سفیر امریکا درباره انتخابات عراق

رایزنی بارزانی با سفیر امریکا درباره انتخابات عراق
پنج‌شنبه 28 فروردين 1393 - 17:23

رئیس منطقه کردستان عراق و سفیر امریکا در این کشور درباره تأثیر انتخابات پارلمانی بر تغییر نقشه سیاسی عراق بحث و تبادل نظر کردند.

به گزارش روز پنج شنبه پایگاه خبری شبکه العالم، دفتر "مسعود بارزانی" در بیانیه ای اعلام کرد که وی با "رابرت استیون بیکرافت" سفیر امریکا در عراق دیدار و درباره تحولات سیاسی و اوضاع امنیتی و نظامی این کشور به ویژه استان انبار و راههای حل بحران سیاسی موجود، بحث و تبادل نظر کرد.
به نوشته سایت عراقی "سومریه نیوز" به نقل از سایت رسمی دفتر بارزانی، طرفین در این دیدار تأثیر انتخابات پارلمانی عراق بر تغییر نقشه سیاسی آن کشور را مورد بحث و تبادل نظر قرار داده و اظهار امیدواری کردند نتایج انتخابات به حل مشکلات و بحران های عراق بینجامد.
انتخابات پارلمانی عراق که قرار است 30 آوریل جاری مصادف با دهم اردبیهشت سال جاری برگزار شود، بزرگترین رویداد سیاسی در این کشور به شمار می آید. زیرا در آن، ائتلاف برنده انتخابات، نخست وزیری و پست های کلیدی کشور را در اختیار می گیرد. از این رو، جریان های سیاسی عراقی، از مدت ها قبل، برای تشکیل ائتلاف هایی برای مرحله پس از اعلام نتایج انتخابات تلاش خود را آغاز کرده اند.

پربیننده ترین خبرها