فروش اجساد؛ منبع درآمد جدید داعش در عراق

فروش اجساد؛ منبع درآمد جدید داعش در عراق
دوشنبه 3 شهريور 1393 - 22:05

العالم - خانواده یکی از اعضای ارشد گروه نقشبندیه برای تحویل گرفتن جسد وی 50 هزار دلار به تروریست های داعش پرداخت کرده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، یک منبع محلی عراقی در گفت وگو با سومریه نیوز گفت: خانواده فردی موسوم به "ابو داوود" که از اعضای ارشد گروه نقشبندیه بود مبلغ 50 هزار دلار برای تحویل گرفتن جسد وی و سه تن از همراهانش از طریق یک واسطه به داعشی ها پرداخت کرده اند.

فرد مذکور دو هفته قبل، پس از گرفتار شدن در کمین نیروهای داعش در اطراف منطقه السعدیه در 60 کیلومتری شمال بعقوبه به همراه سه تن از دوستانش اعدام شد.

این منبع محلی افزود: داعش مبلغ 150 هزار دلار آمریکا برای تحویل دادن اجساد این سه نفر درخواست کرده بود اما واسطه ها توانستند این مبلغ را تا 50 هزار دلار کاهش دهند و این اجساد صبح امروز در مکانی نزدیک به ورودی غربی السعدیه به خانواده هایشان تحویل داده شد.

در برهه اخیر، گروهک تروریستی داعش رویکرد جدیدی را در مبادله جسد قربانیان در ازای مبالغ هنگفت در پیش گرفته و بسیاری از خانواده های عراقی، برای گرفتن جسد فرزندان خود مبالغ قابل توجهی پرداخت می کنند و این مبادله ها از طریق واسطه هایی صورت می گیرد که با سرکردگان داعش ارتباط نزدیکی دارند.

تروریست های داعش در نیمه ژوئن و پس از عقب نشینی نیروهای دولتی، منطقه السعدیه را به تصرف خود درآوردند و بعد از آن نسبت به اعدام سرکرده گروههای مسلحی که رقیب آنان بودند اقدام کردند.

از جمله این گروهها می توان به گروه "نقشبندیه" (به ریاست "عزت الدوری" معاون سابق دیکتاتور معدوم عراق)، جیش الاسلام و انصار السنه اشاره کرد.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها