زندانبان هلندی ، قاتل انگلیسی ؛ مقتول آمریکایی

زندانبان هلندی ، قاتل انگلیسی ؛ مقتول آمریکایی
شنبه 8 شهريور 1393 - 17:01

العالم - گزارش های رسانه های غربی حاکیست که زندانبان "جیمز فولی" خبرنگار آمریکایی که توسط تروریست های داعش در سوریه سر بریده شد، یک مهندس هلندی مغربی الاصل بوده است.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، رسانه های هلندی بدون اشاره به نام واقعی زندانبان فولی می گویند: مسئول زندان وی که در حلب واقع در شمال سوریه بود، "ابی عبیده المغربی" نام دارد.

این منابع افزودند: این زندانبان دارای شناسنامه هلندی است و قبل از پیوستن به داعش در رشته مهندسی تحصیل می کرد.

فرد مزبور از سران بارز گروه تروریستی داعش بوده و احتمالا ناظر موسسات بزرگ وابسته به این گروهک در حلب می باشد. 

"جوجون پونتنک" تبعه بلژیک نیز که در سوریه زندانی بود و از آن گریخت، در اظهارتی گفت که قبل از فرار با فولی در یک سلول بوده است.

وی افزود: رابطه شخصی اش با فولی در مدت زندان بسیار عمیق بود و حتی اطلاعات خصوصی و خانوادگی اش را با فولی مبادله می کرد.

همچنین آنان به یکدیگر وعده دادند که در تماس دائم بوده و در صورت آزادی هر یک، اطلاعات فرد دیگر را به خانواده او ارائه دهند.   

روزنامه "تایمز" انگلستان نیز به نقل از سازمان جاسوسی این کشور (MI6) نوشت: شخصی که فولی را سر برید و به زبان انگلیسی صحبت می کرد، یک شهروند اهل انگلستان به نام "عبدالمجید الباری" است که 23 سال در غرب لندن زندگی كرده ولی اسامی مستعار داشت. 

"ایتیفن سوتولوف" خبرنگار آمریکایی که از سال 2013 توسط داعش ربوده شد، مانند فولی در معرض تهدید سر بریده شدن قرار دارد چون داعش تهدید کرده اگر آمریکا حمله هوایی به مواضع "ابو بکر البغدادی" را متوقف نکند، سولوتوف را به قتل خواهد رساند.

همچنین قطرازموفقیت تلاشش به منظورآزادی "پیتر تئو کرتس" دیگر خبرنگار آمریکایی خبر داد که از سال 2012 توسط (گروهک تروریستی) النصره ربوده شد.

قطر اعلام کرده که این خبرنگار آمریکایی به نیروهای پاسدار صلح سازمان ملل متحد تحویل داده شده است.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها