ادامه اصلاحات درسوریه برغم توطئه های آمریکایی

ادامه اصلاحات درسوریه برغم توطئه های آمریکایی
جمعه 2 ارديبهشت 1390 - 05:46

يک نويسنده و تحليلگر سياسي سوري گفت که "بشار اسد" رئيس جمهوري سوريه همچنان به اصلاحات در اين کشور ادامه مي دهد هرچند توطئه هاي آمريکايي – صهيونيستي براي ضربه زدن به وحدت و امنيت ملي سوريه وجود دارد.

بشار اسد امروز (پنجشنبه) با صدور 4 فرمان ، حالت فوق العاده و دادگاه عالی امنیت کشور را لغو کرد و بر حق مردم سوریه در برگزاری تظاهرات مسالمت آمیز تاکید کرد.

"طالب ابراهیم" در گفت و گو با شبکه خبری العالم با اشاره به مخالفت رییس جمهور سوریه با وضع قانونی برای مبارزه با تروریسم به منظور جایگزین کردن آن بجای قانون حالت فوق العاده در این کشور خاطرنشان کرد که بزودی برای گفت وگوی ملی فراگیری فراخوان داده خواهد شد.

 

وی با اشاره به "اجرای کنونی مجموعه ای از اصلاحات" در سوریه افزود: رئیس جمهوری سوریه از قربانیان اخیر در شهر درعا به "شهید" یاد کرد و همه حقوق ویژه شهدا را برای آنها قائل شد.

 

طالب ابراهیم از بررسی "پیش نویس قانونی در خصوص وضعیت حقوق بشر در سوریه" و "انجام تحقیقات جدی و میدانی درباره همه حوادث اخیر" خبر داد و گفت: این تحقیقات شامل تصاویر پخش شده در شبکه های تلویزیومی ماهواره ای نیز خواهد شد.

 

این نویسنده سوری با هشدار درباره توطئه های صهیونیستی - آمریکایی علیه سوریه خاطرنشان کرد: برخی طرف ها از ایجاد بی ثباتی در سوریه حمایت مالی می کنند.

 

وی با اشاره به تلاش "دست های خارجی برای دخالت در امور داخلی سوریه" تصریح کرد: حوادث روزهای اخیر در شهر "حمص" درگیری طایفه ای بود.

 

ابراهیم اظهارداشت: طرف های مشخصی درعربستان برای ایجاد بی ثباتی در سوریه پول پرداخت کرده اند.

 

این تحلیلگر سوری گفت: این توطئه ها برای ایجاد درگیری طایفه ای و حمله به ارتش سوریه است و طرح هایی نیز برای تقسیم سوریه در دستور کار طراحان این توطئه ها قرار دارد.

 

وی با اشاره به تلاش آمریکا و رژیم صهیونیستی برای ایجاد گسست در سوریه افزود: برخی جریان های وابسته به آمریکا و صهیونیست ها در درون جناح مخالف سوریه، انجام اصلاحات در سوریه را با حفظ خط مشی کلی کشور در مقابله با طرح آمریکایی - صهیونیستی در منطقه و حمایت از مقاومت، بر نمی تابند.

القس الداعي لحرق القران يعتقل لحيازته صورة لا اخلاقية للاطفال

القس الداعي لحرق القران يعتقل لحيازته صورة لا اخلاقية للاطفال
سه شنبه 2 شهريور 1389 - 04:41

القت شرطة ولاية فلوريدا الاميركية القبض على القس تيري جونز الذي دعا لإحراق القرآن الكريم، بتهمة حيازة صور لا اخلاقية للأطفال وتبادل هذه الصور عبر الأنترنت.

القت شرطة ولاية فلوريدا الاميركية القبض على القس تيري جونز الذي دعا لإحراق القرآن الكريم، بتهمة حيازة صور لا اخلاقية للأطفال وتبادل هذه الصور عبر الأنترنت.

 

وافاد موقع "الحقيقة الدولية" يوم الاثنين، ان وسائل الإعلام الاميركية قالت انه تم القاء القبض على القس جونز بعد تبادله صورا لا اخلاقية لأطفال على شبكة "لايم واير" على الأنترنت.

 

وكانت الكنيسة الواقعة في منطقة غاينيسفيل في ولاية فلوريدا دعت إلى حرق المصاحف في 11 ايلول/سبتمبرالمقبل أثناء الاحتفال بالذكرى السنوية التاسعة لهجمات سبتمبر.

   

هذا وتصف الكنيسة نفسها التي لها تاريخ من التصريحات الاستفزازية حول الإسلام، أنها "كنيسة العهد الجديد على أساس الكتاب المقدس"، وتتبع فيما يعتقد الى الإنجيليون الجدد الذي يتبعون الحركة الصهيونية العالمية. 

پربیننده ترین خبرها