توقف هواپیما در لندن برای برگرداندن دختر داعشی

توقف هواپیما در لندن برای برگرداندن دختر داعشی
پنج‌شنبه 27 آذر 1393 - 09:54

ماموران امنیتی فرودگاه شهر لندن یک دختر 15 ساله را هنگام عزیمت به ترکیه برای رفتن به سوریه به منظور ملحق شدن به گروههای تروریستی در این کشور بازداشت کردند.

به گزارش پایگاه خبری شکه العالم، نیروهای مبارزه با تروریسم انگلیس  یک هواپیما را در باند فرودگاه هیثرو شهر لندن برای پایین آوردن یک دختر 15 ساله متوقف کردند. این دختر قصد داشت تا به ترکیه رفته و از آنجا به گروه های مسلح در سوریه ملحق شود.

روزنامه "لندن اونیک استاندارد" با اعلام این خبر افزود: هواپیما عازم استانبول ترکیه بود و نیروهای مبارزه با تروریسم آن را هنگام آماده شدن برای پرواز، از روی باند فرودگاه بازگرداندند.

این دختر به نام تاور هملتز در شرق لبنان به طور مخفیانه برای خرید بلیط هواپیما پول پس انداز کرده بود.

به نوشته روزنامه یاد شده، این حادثه ماه جاری میلادی روی داد و دختر به نزد خانواده اش بازگردانده شد.

سخنگوی "اسکاتلند یارد" گفت: روز ششم دسامبر، پلیس گزارشی دریافت کرد که نشان می داد یک دختر 15 ساله به نام تاور هملتز از خانه ناپدید شده است.

به نوشته این روزنامه، این حادثه برنگرانی ها درباره شمار دختران جوانی که عازم سوریه وعراق می شوند، افزوده است. شمار انگلیسی هایی که برای پیوستن به گروههای تروریستی عازم عراق و سوریه شده اند حدود 500 نفر برآورد می شود که اکثر آنها به گروه تروریستی داعش ملحق شده اند. انگلیس از بازگشت این افراد بعد از آموزش در صحنه نبرد و اجرای حملات در خاک خود نگران است.

پربیننده ترین خبرها