تجارت اعضای بدن توسط داعش

تجارت اعضای بدن توسط داعش
شنبه 29 آذر 1393 - 19:45

العالم ـ با ورود تروریست های داعش به حوزه تجارت اعضای بدن انسان ، تجاوز و جنایت های این سازمان علیه بشریت پس از کشتار و سربریدن افراد بیگناه ، اکنون وارد مرحله تازه ای شده است.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، روزنامه انگلیسی مانیتور با استناد به گفته یک پزشک عراقی متخصص گوش و حلق و بینی نوشت: داعش برای تامین سود مالی و نیز تامین هزینه ، از اجساد کشته شدگان خود علاوه بر اجساد شیعیان ، مسیحیان و ایزدی ها استفاده می کند.

دکتر سروان موصلی خاطرنشان کرد که سازمان تروریستی داعش تعدادی از کادر پزشکی را به درآوردن اعضای اجساد کشته شدگان مکلف کرده است. تیم پزشکی که داعش از آن برای انجام این عملیات استفاده می کند، شامل پزشکانی عرب و خارجی است.

داعش در مرحله اول ابتدا اعضا را بنا به نیاز خود، از بدن انسان جدا می کند و سپس آنها را به شبکه های جهانی ویژه تجارت اعضای بدن تحویل می دهد. پس از آن مسیر خود را به سمت مافیاهای مرتبط با موسسات پزشکی در کشورهایی که برای خرید اعلام آمادگی کنند، طی می کند.

داعش به تجارت اعضای بدن برای تامین بخشی از منابع مالی خود که سالانه به دو میلیارد دلار می رسد، تکیه می کند و این علاوه بر قاچاق نفت و کمکهای مالی خارجی از سوی طرفهای هوادار رویکرد و تفکر داعش است.

برآوردها حاکی از آن است که قیمت فروش " کلیه " شخصی که به تازگی کشته شده و یا کسی که به شدت مجروح شده ، به بیش از ده هزار دلار می رسد.

برخی گزارشهای حقوقی همچنین تاکید کردند که در هنگام حمله به مناطق ایزدی ها و مسیحیان، برخی از زنان ربوده شده ایزدی و مسیحی در بازار النخاسه به قیمت حدود هزار دلار به فروش گذاشته شده اند که این امر به دیگر تجاوزات داعش از قبیل وادار کردن کودکان قبل از سن رشد به پیوستن به درگیریها، افزوده می شود.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها