داعش 220 مسیحی سوری را ربوده است

داعش 220 مسیحی سوری را ربوده است
پنج‌شنبه 7 اسفند 1393 - 14:51

دیده بان حقوق بشر سوریه امروز پنجشنبه اعلام کرد: گروهک تروریستی داعش ظرف سه روز گذشته دستکم 220 مسیحی آشوری را از روستاهای واقع در شمال سوریه ربوده است.

به گزارش شبکه خبری العالم، این مرکز با صدور بیانیه ای خاطرنشان کرد: عملیات ربایش پس از تسلط یافتن داعش بر ده روستای محل سکونت اقلیت آشوری مسیحی در نزدیکی شهر الحسکه روی داد که کردها اکثریت ساکنان آن را تشکیل می دهند.

سخنگوی رسمی دیده بان حقوق بشر آشوری ها در گفت و گو با خبرگزاری رویترز اظهار داشت: "ما در دو روستای آشوری تل شامیران و تل هرمز بیش از 40 خانواده را از دست دادیم که از سرنوشت آنها خبری در دست نیست . علاوه بر آن تماس با ده تن از محافظان روستای تل هرمز که در هنگام ورود داعش به روستا در آن وجود داشتند، قطع شده است".

ساکنان 25 شهرک در امتداد رود خابور که اقلیت آشوری در آنها ساکنند، خانه و کاشانه خود را ترک کرده اند. همچنین بیش از 500 خانواده به شهرهای الحسکه و القامشلی رسیده اند و شمار افراد گریخته از عناصر مسلح داعش در حال افزایش است.

همچنین نبرد میان عناصر داعش و یگانهای نظامی کرد در منطقه که داعش سعی دارد آن را بطور کامل به تصرف خود درآورد، جریان دارد.
 

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها