ساندی تلگراف:

داعش پس از البغدادی تفکیک می‌شود

داعش پس از البغدادی تفکیک می‌شود
دوشنبه 14 ارديبهشت 1394 - 22:50

العالم - روزنامه "ساندی تلگراف" چاپ انگلیس نوشت: مرگ ابوبکر البغدادی سرکرده گروهک تروریستی داعش باعث بروز شکاف میان سرکرده‌های بعثی و تکفیری این گروهک خواهد شد.

به گزارش شامگاه دوشنبه پایگاه خبری شبکه العالم، این روزنامه انگلیسی در گزارشی به عقب نشینی های مداوم گروهک تروریستی داعش در منطقه اشاره کرده و می نویسد: این گروهک یک چهارم مناطق تحت کنترل خود را (در عراق) از دست داده است.

ساندی تلگراف خاطرنشان کرده که دیدگاه "ابو علاء العفری" که به تازگی به عنوان جانشین البغدادی انتخاب شده است، با دیدگاه ابوبکر البغدادی هماهنگ نیست و این اختلاف ها به بروز شکاف و چند دستگی در میان سرکرده های بعثی و تکیفیری داعش منجر خواهد شد.

این روزنامه می افزاید: منابع امنیتی عراق فلج شدن کامل البغدادی را تایید و خاطرنشان کرده اند که وی به صورت شبانه روزی تحت درمان است.

در این گزارش آمده است: در صورتی که گزارش های منتشر شده درباره خطرناک بودن جراحت البغدادی صحت داشته باشد، می توان گفت که وی دیگر سلامتی خود را به دست نخواهد آورد و به این ترتیب گروهک داعش سرکرده ای را از دست خواهد داد که آمریکا 10 میلیون دلار جایزه برای سر او تعیین کرده است.

روزنامه ساندی تلگراف در پایان می نویسد: البغدادی از سال 2004 که از اردوگاه "کمپ بوکا" در جنوب عراق آزاد شده با تمام توان جنگیده است و به همین علت نگارند این گزارش عقیده دارد که البغدادی حاصل نسخه تروریستی است که مبتنی بر این الگوی داروینی است که "بقا از آن اصلح" است.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها