ابو سیاف؛ سرکرده ارشد داعش در سوریه کشته شد

ابو سیاف؛ سرکرده ارشد داعش در سوریه کشته شد
شنبه 26 ارديبهشت 1394 - 20:01

درحالی که آمریکا اعلام کرد که نیروهای این کشور یک سرکرده ارشد گروه داعش را در عملیاتی در سوریه به هلاکت رساندند، شبکه تلویزیون سوریه نیز اعلام کرد که نیروهای سوریه یک سرکرده ارشد داعش موسوم به "وزیر نفت" این گروه را در عملیاتی در منطقه دیرالزور در شرق این کشور کشتند.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، وزیر دفاع آمریکا امروز شنبه اعلام کرد که نیروهای ویژه آمریکایی در عملیاتی در داخل سوریه، ابوسیاف یک سرکرده ارشد گروه تروریستی داعش را در مطقه دیرالزور در شرق سوریه به هلاکت رساندند و همسر وی را دستگیر کردند.

آشتون کارتر در بیانیه ای تاکید کرد: ابوسیاف از سرکردگان داعش - که در مدیریت عملیات نظامی و قاچاق نفت برای گروه تروریستی داعش فعالیت می کرد، در جریان عملیات و تبادل آتش با نیروهای آمریکایی کشته شد.

برنادت میهان سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا امروز شنبه گفت: باراک اوباما رییس جمهور آمریکا به توصیه کادر امنیت ملی خود، به محض وجود اطلاعات کافی برای موفقیت عملیات و فراهم شدن امکانات لازم برای اجرای آن- مجوز عملیات را صادر کرد که به کشته شدن ابوسیاف منجر شد.

وی افزود: این عملیات با موافقت کامل مقامات عراقی صورت گرفت و مانند حملات هوایی کنونی ما علیه داعش در سوریه، این عملیات با قوانین داخلی و بین المللی مطابقت دارد.

در عین حال، شبکه تلویزیون سوریه نیز در خبر فوری اعلام کرد که "وزیر نفت داعش موسوم به "ابوتیم السعودی" به همراه 40 نفر دیگر از تروریستهای همراه وی در عملیات منحصر به فرد یگانی از نیروهای ما در میدان نفتی العمر در استان دیرالزور در شرق سوریه کشته شد"؛ که این خبر با روایت پنتاگون تناقض دارد.

ابوسیاف مسئول امور نفت و گاز در گروه تروریستی داعش بود. او به مرکز فرماندهی و کنترل در داعش نزدیک بود. در این عملیات حدود 10 نفر از عناصر داعش در دیرالزور کشته شدند و به گفته پنتاگون، نیروهای آمریکایی شرکت کننده در عملیات، سالم به پایگاههای خود بازگشتند.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها