حمایت همه جانبه پوتین از سوریه

حمایت همه جانبه پوتین از سوریه
سه شنبه 9 تير 1394 - 15:20

رییس جمهور روسیه برلزوم تشکیل ائتلاف منطقه ای - بین المللی برای مبارزه با تروریسم و حمایت همه جانبه کشورش از سوریه در دیدار با ولید المعلم تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه خبری العالم، "ولادیمیر پوتین" رییس جمهور روسیه روز دوشنبه در دیدار "ولید المعلم" وزیر  خارجه سوریه، بر حمایت کشورش از دمشق در زمینه های مختلف سیاسی، نظامی و اقتصادی تاکید کرد.

"وليد المعلم" هم با ابراز خرسندی از دیدار با ولادیمیر پوتین افزود: پوتین به صراحت وعده هایی برای حمایت سیاسی، اقتصادی و نظامی از سوریه به وی داده است.

اما مهم ترین مساله ای که پوتین بر آن تاکید کرد، لزوم تشکیل ائتلاف منطقه ای بین المللی برای مبارزه با تروریسم در اراضی سوریه بود؛ به ویژه این که این خطر، امنیت و ثبات منطقه ای و بین المللی را تهدید می کند.

وی از همگان خواست که اختلافات خود را کنار بگذارند و برای مبارزه با داعش و دیگر گروه های تروریستی متحد شوند.

آمادگی روسیه برای برگزاری نشست ژنو3

سرگئی لاوروف نیز دراین دیدار بر آمادگی کشورش برای برگزاری نشست مسکو - 3 با مشارکت دولت سوریه و مخالفان تاکید کرد.

براساس این گزارش، وزیران خارجه روسیه و سوریه در دیدار خود قاطعانه تاکید کردند که دو کشور شریک راهبردی در همه زمینه ها هستند و روسیه به کمک های خود به سوریه در امور سیاسی، اقتصادی و نظامی ادامه می دهد و این کشور را دراین وضعیت سخت به ویژه در زمینه مبارزه با تروریسم بین المللی تنها نخواهد گذاشت.

لاوروف گفت که جلوگیری از گسترش تروریسم به خارج از مرزهای سوریه، مستلزم تعجیل در ارایه راهکار سیاسی برای این بحران است.

دراین دیدار همچنین موضوع برگزاری نشست مسکو – 3 با حضور هیاتی از دولت سوریه و هیات هایی از مخالفان سوری مطرح شد تا این جلسه، مقدمه ای برای شروع ژنو – 3 باشد.

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها