ارجاع پرونده سران اخوان به دادگاه جنایی مصر

ارجاع پرونده سران اخوان به دادگاه جنایی مصر
سه شنبه 20 مرداد 1394 - 21:52

دادستانی مصر، پرونده محمد بدیع مرشد اخوان المسلمین و دیگر سران این گروه را به اتهام تحصن مسلحانه در میدان رابعه عدویه به دادگاه جنایی ارجاع داد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم دادستانی کل مصر در بیانیه ای اعلام کرد: پرونده مرشد اخوان المسلمین و شماری از سران این گروه به علت دست داشتن در تنظیم تجمع مسلحانه و شرکت در آن در میدان رابعه العدویه در شرق قاهره، قطع طرق، قتل عمد شهروندان و نیروهای پلیس از روی قصد قبلی و آغاز قتل عمد و ممانعت عمدی از فعالیت حمل و نقل عمومی به دادگاه جنایی ارجاع داده شد
براساس بیانیه دادستانی، متهمان در طول مدت 21 ژوئن 2013م (31 خرداد 1392 ش.) تا 14 آگوست (23 مرداد) همان سال مرتکب جرایم منتسب شده اند.
ارجاع پرونده متهمان مذکور به این دادگاه، دو روز قبل از فرا رسیدن دومین سالگرد پایان دادن به تحصن هواداران محمد مرسی رئیس جمهور برکنار شده مصر در میدان رابعه عدویه انجام می شود.
گروه اخوان المسلمین پس از برکناری مرسی و بازداشت سران این گروه به ترویج خشونت و تروریسم متهم شد. دولت مصر، در دسامبر 2013م. (آذر 1392ش) گروه اخوان المسلمین را یک سازمان تروریستی معرفی کرد. این در حالی است که اخوان المسلمین خود را یک گروه مسالمت جو معرفی می نماید.
دولت مصر، مدعی است پس از پایان تحصن، مقادیر زیادی سلاح و مهمات از تحصن کنندگان در میدان رابعه العدویه کشف و ضبط کرده است.

پربیننده ترین خبرها