مشکلات دانش آموزان عراقی در ترکیه

مشکلات دانش آموزان عراقی در ترکیه
شنبه 24 مرداد 1394 - 22:18

العالم - تعداد دانش آموزان عراقی در ترکیه افزایش یافته و این در حالی است که اغلب مدارس عراقی ها در کشورمیزبان همه سطوح آموزشی را ندارند.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، نشریه ترکیه پست در گزارشی نوشت: دانش آموزان عراقی در مدارس عراقی، سوری و ترکیه ای تقسیم شده اند و بزرگ ترین مشکل آنها عدم آشنایی با زبان ترکی است که البته برخی مدارس هم با نپذیرفتن مدرک تحصیلی و یا سبک آموزشی که در گذشته برای این دانش آموزان به کار گرفته شده به این مشکلات دامن می زنند.

این نشریه ترکیه ای می افزاید: به دلیل افزایش تعداد پناهندگان عرب، تعداد مدارس عربی زبان در ترکیه مانند مدارس سوری، عراقی و اردنی افزایش یافته و در عین حال بیشتر این مدارس همه سطوح آموزشی را نیز پوشش نمی دهند؛ ضمن آن که نبود مدارس دولتی عرب زبان موجب نگرانی خانواده های عراقی ساکن ترکیه شده و دیگر دلیل آن هزینه های بالای تحصیل در مدارس غیردولتی این کشور می باشد.

ترکیه پست خاطرنشان می کند که دولت ترکیه اجازه حضور پناهندگان عراقی در مدارس این کشور را می دهد تا از آموزش رایگان برخوردار شوند اما مشکل اصلی اختلاف زبان است که مانع این امر می شود.

این نشریه می نویسد: بر اساس آمار اداره مهاجرت وزارت کشور ترکیه، تعداد عراقی ها در این کشور به بیش از 800 هزار نفر رسیده است.

این روزنامه ترکیه ای آمار دقیقی از شمار دانش آموزان پناهنده عراقی درترکیه نداده است. 

دسته بندی ها :

پربیننده ترین خبرها